Knihy beletria Pre deti a mládež Dievčenské romány a poviedky

Margaret Raven

od Šedíková Barbora z vydavateľstva Magna Publishing s. r. o. september, 2017 SK jazyk

• Margaret Raven (Šedíková Barbora)

Margaret Raven

Autor: Šedíková Barbora
Vydavateľstvo: Magna Publishing s. r. o.
Rok vydania: september, 2017
ISBN: 978-80-89917-21-1
Typ tovaru: Brožovaná väzba
Rozmery: 106x170x18 mm
Žáner: YOLi, young adult, new adult
Dostupnosť: na sklade
Objednajte dnes a tovar pravdepodobne odošleme v utorok 2.4.2024
Bežná cena 6,99 €

Akcia: Diáre a kalendáre k nákupu nad 20 €

Viac informácií

Viac o knihe Margaret Raven (Šedíková Barbora)

Čo ak všetko čo sa deje, nie je také, ako sa na prvý pohľad zdá. Neveríš v nadprirodzeno? Trpko to oľutuješ! Možno to nebola smrť z vlastnej vôle, možno to bola vôľa niekoho... záhadného. Niekoho, kto by existovať nemal a predsa tu je.

O to zložitejšie sa vám hľadá pravda, ak je vaše svetlo zahalené v tme. Zrak vie veľa napovedať, ale keď nie je... pátranie po pravde občas poriadne zabolí. Strata ako taká je bolestná sama o sebe, no presvedčenie o opaku pravdy vás môže priviesť do záhuby.

Ukážka z knihy:

Tie šaty si kupovala so mnou. Našli sme ich v jednom krachujúcom svadobnom salóne.

Patril starému manželskému páru, ktorý už nemohol konkurovať veľkým butikom v Londýne. Ešte dnes počujem jej smiech, keď si ich obliekala. Ešte stále cítim tú jemnú čipku, s ktorou mi neustále behala po tvári.

„V týchto Šatách ma uvidíte jedine na mojom vlastnom pohrebe,“ povedala žartovne, no mám pocit, že to myslela vážne, lebo sa tak nakoniec aj stalo. Vlastne mnohé veci, ktoré len tak mimovoľne povedala, a človek by ich mohol považovať za bezvýznamné, sa naozaj stali.

„Myslím, že tú konzerváreň znova otvoria... Podľa mňa ten strom pred školou na jeseň vypília... Starostova žena vyzerá, že čaká dvojičky, stavím sa, že sa budú volať Peter a Riek...“

Všetko to sa stalo. Neviem, ako to vedela a myslim, že to ani vedieť nechcem. Niektoré veci majú jednoducho zostať tajomstvami, a ja to rešpektujem. V stredoveku by ju upálili za bosoráctvo. V dvadsiatych rokoch by bola navštevovaná a uznávaná ako jasnovidka. Našťastie aj nanešťastie minula obe tieto éry a zostala zabudnutou. Ale možno práve vďaka tomu venovala pozornosť mne. Mne, ktorý som bol zabudnutý aj bez akejkoľvek zvláštnej schopnosti.

* * *

Je to zvláštne, keď si uvedomíte, že tu nie je a že tú skutočnosť nedokážete nijako zmeniť. Máte z ho taký divný pocit. Asi preto, že umrela taká mladá, mala len devätnásť. Podľa mňa vôbec umrieť nemala. Nebolo to fér, ale kedy je život fér?

O autorke:

Začínajúca mladá spisovateľka, študentka a rodáčka z Trnavy. Rôznorodé záľuby ako fotografovanie, kreslenie, maľba na textil a celoživotná láska k histórii jej priniesli nevšedný a jedinečný pohľad na svet. Zásadný vplyv na jej tvorbu mali velikáni svetovej literatúry, vďaka ktorým si dokázala vytvoriť svoj osobitý štýl písania a to najmä Victor Hugo a Carlos Ruiz Zafón.

Pretože si úžasná
Limitovaná edícia Konečne normálna vražda

Margaret Raven (Šedíková Barbora)