Hľadať

 Nákupný košík je prázdny.

Nakúpte za 49,00 € a máte dopravu ZDARMA
Prihlásenie
Zabudli ste heslo?

Ešte nemáte účet? Zaregistrujte sa. Registráciou získate:

  nákup bez nutnosti vypĺňania údajov
  prehľad o stave objednávok
  vernostný program

Registrácia
02 / 44 633 762
Kategórie
  Knihy beletria Beletria Horory

To, 2. vydanie

od King Stephen z vydavateľstva Ikar, a.s. dot august, 2017 SK jazyk

To, 2. vydanie

od King Stephen z vydavateľstva Ikar, a.s. dot august, 2017 SK jazyk

Autor: King Stephen
Vydavateľstvo: Ikar, a.s.
Rok vydania: august, 2017
EAN: 9788055156354
ISBN: 978-80-551-5635-4
Počet strán: 1056
Typ tovaru: Viazané knihy
Jazyk: slovenský
Rozmery: 125x200x69 mm
Žáner: Krimi, detektívky
Formát: A5
Vydanie: 2
Dostupnosť: Vypredané
Bežná cena 22,90 €
Zľava: 25%
Naša cena 17,17 €

Viac o knihe To, 2. vydanie (King Stephen)

Ak si nespomenieš, neprežiješ. Ak si spomenieš, zomrieš.
Derry nie je obyčajné malomesto. Pod jeho povrchom spí prastaré zlo. Vždy keď sa prebudí, na niekoľko rokov rozpúta v Derry a okolí smršť neopísateľných hrôz. Strašná sila, ktorú možno nazvať len To, ovláda obyvateľov, vraždí nevinné deti a zdá sa, že ju neuspokojí nič okrem najvyššej obete. Kto ju prinesie tentoraz?
Skupinka priateľov, ktorí v Derry vyrástli, dnes žije roztrúsená vo všetkých kútoch sveta. Sú bohatí, úspešní aj slávni, ale nie sú šťastní. A najmä im chýba veľká časť spomienok na desivé udalosti z detstva. Kto im vymazal pamäť?
Ak to chcú zistiť, musia sa opäť stretnúť s pradávnym zlom. Kedysi sa mu dokázali vzoprieť a prežiť. Ale dnes už nie sú deťmi a niečo podstatné, čo im kedysi pomohlo zahnať To, im chýba.

Preložila Marína Gálisová

 

Ukážka z knihy:

 

Po potope (1957)

 

Pokiaľ ro viem posúdiť, hrôza, ktorá sa skončila až o dvadsaťosem rokov - ak vôbec -, sa začala loďkou poskladanou z novín plaviacou sa v jarku plnom dažďovej vody.

Loďka poskakovala, naklonila sa, porom sa znovu vystrela, odvážne sa ponárala do zradných vírov a pokračovala v plavbe po Wircham Street k semaforu na križovatke s Jackson Street. V to popoludnie na jeseň roku 1957 boli tri svetlá zo všetkých strán tmavé a tmavé boli aj domy. Už týždeň bez prestania pršalo a pred dvoma dňami sa rozfučal vietor. Vo väčšine častí Derry už vtedy vypadla elektrina a ešte ju neopravili.

Vedľa novinovej loďky veselo pobehoval chlapček v žltom pršiplášti a červených gumákoch. Dážď neustával, ale konečne trochu zredol. Klopkal na žltú kapucňu chlapcovho pršiplášťa, pripomínal mu dážď na streche kôlne... príjemný, takmer útulný zvuk. Chlapec v žltom pršiplášti bol George Denbrough. Mal šesť rokov. Jeho hrat William, ktorého väčšina detí zo základnej školy v Derry (a dokonca aj učitelia, hoci by mu tak nikdy nepovedali do očí) poznala pod prezývkou Koktavý Bili, bol doma a doliečoval sa z nepríjemnej chrípky. Na jeseň roku 1957, osem mesiacov predtým, ako sa začali skutočné hrôzy, a dvadsaťosem rokov pred veľkým finále mal Koktavý Rill desať rokov.

Bili vyrobil loďku a vedľa nej teraz bežal George. Keď ju vyrábal, sedel v posteli opretý o vankúše, ich mama zatiaľ v salóne hrala na klavíri Pre Elišku a dážď mu neúprosne šľahal na okno izby.

Asi v trištvrtine cesty ku križovatke a k nefunkčnému semaforu cestu blokovali lampáše a štyri oranžové drevené kozy. 


Recenzie

Zatvoriť
Byť ženou je úžasné – v každom veku od Emma Tekelyová
Udatný ježko od Kristína Baluchová

Naposledy prezerané Zrušiť históriu

To, 2. vydanie (King Stephen)