Hľadať

 Nákupný košík je prázdny.

Nakúpte za 49,00 € a máte dopravu ZDARMA
Prihlásenie
Zabudli ste heslo?

Ešte nemáte účet? Zaregistrujte sa. Registráciou získate:

  nákup bez nutnosti vypĺňania údajov
  prehľad o stave objednávok
  vernostný program

Registrácia
info@preskoly.sk
Kategórie
  Knihy beletria Beletria Horory

Krvavá hmla

od Roberts Mark z vydavateľstva Ikar, a.s. dot február, 2017

Krvavá hmla

od Roberts Mark z vydavateľstva Ikar, a.s. dot február, 2017

Autor: Roberts Mark
Vydavateľstvo: Ikar, a.s.
Rok vydania: február, 2017
EAN: 9788055150840
ISBN: 978-80-551-5084-0
Počet strán: 392
Typ tovaru: Viazané knihy
Jazyk: slovenský
Rozmery: 125x200x35 mm
Žáner: Dobrodružstvo, thrillery, Horor
Formát: A5
Vydanie: 1
Dostupnosť: Vypredané
Bežná cena 13,90 €
Zľava: 25%
Naša cena 10,41 €

Viac o knihe Krvavá hmla (Roberts Mark)

V uliciach Liverpoolu zúri snehová metelica a práve vtedy, päť minút pred polnocou, zazvoní Eve Clayovej telefón. Muselo sa niečo stať, a aj sa stalo. Detektívku zavolali na miesto činu do luxusnej štvrte neďaleko jej bydliska. V jednom z bytov sa jej naskytne pohľad na krvavé divadlo. Počas spánku tu niekto zmasakroval šesťčlennú rodinu. Páchateľ si dal dokonca záležať, aby ich zohavené telá starostlivo rozmiestnil do tajomného obrazca. Ale kto? A prečo? Evina myseľ pracuje na plné obrátky, niečo podobné už kedysi dávno videla, ale nevie si spomenúť kedy a kde. No niet času na dohady, mesto ovládla panika a Eve musí chytiť nemilosrdného zabijaka skôr, ako udrie znova. Lenže on má náskok a dokonca vie o jej minulosti viac, ako ona sama tuší.

Z anglického originálu Blood Mist (Head and Zeus, Ltd, London, UK, 2015) preložil Peter Tkačenko.

 

Ukážka z knihy:


PROLÓG


Október 1984

16.25

 

„Budeš tu veľmi šťastná, Eve,“ utešovala ju pani Trippová.

Eve sa spoza stola ponad plece mohutnej ženy dívala cez okno na šarlátový západ slnka. Sedela na stoličke a cítila pod nohami voľný priestor, biele ponožky a červené sandále sa jej hojdali vo vzduchu nad kobercom.

„Eve, kolko máš rokov?“

Dievča pozrelo na pani Trippovú, v očiach sa mu zračila zlosť, no na tvári sa objavil úsmev. Tučná žena oproti nej bola riaditelkou tohto detského domova.

„Dvadsaťdeväť... mínus... dvadsaťtri,“ odvetila.

„Bystré dievčatko,“ prikývla pani Trippová a úkosom pozrela na tučný zväzok papierov pred sebou.

Na obale z hrubého hnedého papiera Eve hore nohami videla fixkou napísané svoje meno - EVETTE CLAYOVÁ - a zamyslela sa, čo všetko sa v tých papieroch píše.

„Zaujímavé,“ ozvala sa sociálna pracovníčka vedľa Eve a prstom mierila na spis na stole.

„Veľmi,“ prikývla pani Trippová. „Tieto papiere budú čoskoro zastarané. Všetko pôjde do počítačov, všetky tie dôležité informácie... Len si predstavte!“

Eve sa dotkla okraja stola pani Trippovej. Bol z dreva rovnakej farby ako rakva sestry Filomény. To, čo jej držalo srdce pohromade, prasklo a všetko v ňom sa rozsypalo. Donedávna bez Filomény nebolo jediného dňa a odrazu sa pominula.

Jej najranejšia spomienka: Filoména s úsmevom jasnejším než slnečná žiara vôkol. „Celý život som čakala na teba, Eve.“

Posledná spomienka na Filoménu v rakve: Eve sa jej pokúsila zasunúť prst do dlane, no dotkla sa len ľadovo chladnej smrti. V kaplnke sa v mihotavom svetle sviečok pominulo všetko príjemné, všetko, čo Eve mala.

Hoci z okien svojho nového bydliska, Katolíckeho detského domova svätého Michala nedäleko Wavertree Road v srdci liverpoolskej štvrte Edge Hill, videla na kilometre ďaleko, nepáčilo sa jej tu. Nebol to Detský domov svätej Kláry, kde prežila šesť a pol roka. Práve tam ju sestra Filoména naučila čítať a písať, všetko o číslach, o Ježišovi a diablovi. Jej skutočným domovom bol Detský domov svätej Kláry.

Pani Trippová ďalej rozprávala a usmievala sa, no Eve naťahovala uši k zvukom tohto zariadenia. Doliehali k nej hlasy detí, čo sa hrali za oknom, zatiaľ čo dospelejší zverenci si pospevovali akúsi veselú odrhovačku z rádia.

„Eve!“ Hlas sociálnej pracovníčky vrátil dievčatko z myšlienok do reality. „Nedotýkaj sa stola pani Trippovej.“

Prstami a palcom zvierala okraj stola. Stiahla ruku a ospravedlnila sa. „Prepáčte.“

„Prirodzene, že tu nebudeš naveky, Eve,“ chlácholila ju pani Trippová. Keď zaborila pohľad do spisu na stole, pripomínala dychtivého čitateľa, ktorý sa nevie dočkať, až sa opäť ponorí do knihy, od ktorej sa musel odpútať. „Zvládneme to, nájdeme rodinu, ktorá sa ťa ujme. Dobrú katolícku rodinu, ktorá po ničom netúži viac ako po peknom dievčatku...“

Eve sa naklonila dopredu, takže sa špičkami nôh dotkla dlážky.

Recenzie

Zatvoriť
Peter Adamecký - Igor
Peter Adamecký - Igor

Naposledy prezerané Zrušiť históriu

Krvavá hmla (Roberts Mark)