Hľadať

 Nákupný košík je prázdny.

Nakúpte za 49,00 € a máte dopravu ZDARMA
Prihlásenie
Zabudli ste heslo?

Ešte nemáte účet? Zaregistrujte sa. Registráciou získate:

  nákup bez nutnosti vypĺňania údajov
  prehľad o stave objednávok
  vernostný program

Registrácia
02 / 44 633 762
Kategórie
  Učebnice, slovníky Stredné školy Informatika

Základy PC, Windows 7, Office 2007

od Ján Skalka - Martin Drlík - Miroslava Mesárošová z vydavateľstva Enigma Publishing s.r.o. dot 2015 SK jazyk

Základy PC, Windows 7, Office 2007

od Ján Skalka - Martin Drlík - Miroslava Mesárošová z vydavateľstva Enigma Publishing s.r.o. dot 2015 SK jazyk

Autor: Ján Skalka - Martin Drlík - Miroslava Mesárošová
Vydavateľstvo: Enigma Publishing s.r.o.
Rok vydania: 2015
EAN: 9788097078713
Počet strán: 268
Jazyk: slovenský
Škola: Stredné školy
Dostupnosť: Vypredané
Naša cena 10,- €

Akcia, k nákupu nad 20€ získate cestovateľský diár iba za 0,99€.

Viac o produkte Základy PC, Windows 7, Office 2007 (Ján Skalka - Martin Drlík - Miroslava Mesárošová)

Publikácia pokrýva svojím obsahom všetky oblasti potrebné k pochopeniu základných princípov fungovania počítačov, pohybu v bežných aplikáciách (e-mailový klient, prehliadač webových stránok) i využívania kancelárskych programov (textový procesor, tabuľkový kalkulátor, databázový systém i program na tvorbu prezentácií).

Pozostáva z viacerých voľne na seba nadväzujúcich častí – pokiaľ niečo vysvetlíme v jednej časti, v ďalšej to už len spomenieme. Vďaka tomu kniha napriek množstvu informácií nepripomína zobrané spisy, ale kompaktnú učebnicu.

 

Štýl publikácie je ladený najmä prakticky. I keď sa v niektorých častiach nevyhneme prostému výkladu (princípy počítačov, antivírusové programy a pod.), všade kde to len trochu ide, poskytujeme informácie prostredníctvom riešenia príkladov. Každá téma začína alebo končí príkladom na jej porozumenie, pričom v texte podrobne opisujeme postup riešenia. V závere každého celku (zvyčajne každých 5-6 strán) je skupina príkladov na opakovanie...

... a v závere každej časti venovanej programu kancelárskeho balíka sú k dispozícii projekty určené na zopakovanie získaných vedomostí a zručností. Sú nastavené tak, aby sa v nich od čitateľa vyžadovalo samostatné myslenie a značná dávka tvorivosti.

 

Obsah a postupnosť tém sme oproti predchádzajúcim publikáciám opäť optimalizovali – nové verzie operačného systému i kancelárskeho balíka sa k používateľovi správajú opäť o čosi prívetivejšie a mnohé doposiaľ nepredstaviteľné činnosti je možné vykonať na niekoľko málo kliknutí.

Publikácia je viac ako kedykoľvek predtým učebnicou v pozitívnom slova zmysle. Hoci vyhľadávanie v témach je stále vďaka podrobnému obsahu rýchle a jednoduché, obsahovo sú jednotlivé témy logicky i myšlienkovo prepojené. V niektorých prípadoch postupne zdokonaľujeme vytvorený dokument, v iných vytvárame množstvo jednoduchých a vzájomne nezávislých dokumentov, aby sa nám práca s nimi dostala čo najviac do krvi.

 

Pri vytváraní publikácie sme zvolili formát A4, vďaka ktorému je možné, aby každá strana mohla byť rozdelená na textovú a obrázkovú časť – takto máme k dispozícii obrázky priamo pri texte, ktorý ilustrujú a dopĺňajú.

 

Celá kniha je opäť orientovaná na ľudí – laikov, čomu je prispôsobený jazyk i tempo textu. Veríme však, že komplexnosťou a v niektorých prípadoch veľmi podrobným objasnením problematiky dokáže uspokojiť i zručných používateľov. Veríme, že aj vďaka tejto publikácii prekročíte hranicu a zaradíte sa k tým, pre ktorých už počítače nie sú strašiakom.

 

OBSAH nájdete TU.

Recenzie

Zatvoriť
dama-kontra-strelec
dama-kontra-strelec

Naposledy prezerané Zrušiť históriu

Základy PC, Windows 7, Office 2007 (Ján Skalka - Martin Drlík - Miroslava Mesárošová)