Učebnice, slovníky Cudzí jazyk Nemecký jazyk Menschen Menschen A1

od Pude, A. - Specht, F. z vydavateľstva Hueber 2012 DE jazyk

Menschen A1/1 Arbeitsbuch + CD (1) - pracovný zošit 1. poldiel

od Pude, A. - Specht, F. z vydavateľstva Hueber 2012 DE jazyk

Autor: Pude, A. - Specht, F.
Vydavateľstvo: Hueber
Rok vydania: 2012
EAN: 9783193119018
Typ tovaru: Brožovaná kniha s CD
Jazyk: nemecký
Rozmery: 210,0x277,0x0,0 mm
Predmet: Nemecký jazyk
Učiteľská sada: Heuber
Tovar posielame do 2-4 týždňov
Objednajte dnes do 13:30 a tovar pravdepodobne odošleme v piatok 17.5.2024
Bežná cena 9,90 €
Kúpou tohto produktu získate 0,59 bodov

Akcia: Diáre a kalendáre k nákupu nad 20 €

Viac informácií

Viac o knihe Menschen A1/1 Arbeitsbuch + CD (1) - pracovný zošit 1. poldiel (Pude, A. - Specht, F.)

Prvý poldiel pracovného zošita Menschen A1/1 Arbeitsbuch mit AudioCD pre študentov obsahuje okrem cvičení na slovnú zásobu, gramatiku, výslovnosť a všetky jazykové zručnosti aj testy, sebaevalváciu, zoznamy aktívnej slovnej zásoby a literárny bonbónik so zaujímavým príbehom na pokračovanie.

Kurz Menschen je určený pre stredné a jazykové školy, pre žiakov začiatočníkov z nemeckého jazyka. Kurz je zostavený podľa súčasných požiadaviek SERR a prechádza úrovňami od A1, cez A2 až po B1. V ponuke je trojdielne vydanie alebo rozdelenie na poldiely.

Koncepcia Menschen vychádza z aktuálnych poznatkov psychológie učenia sa a neurodidaktiky. Minipríbehy konkrétnych ľudí vzbudzujú záujem a emócie, obrázkový lexikón ku každej lekcii zas podnecuje vizuálnu pamäť a zmyslové kanály sa zapájajú cez piesne, filmy a pohybové hry.

Menschen pracuje efektívne, človek si lepšie zapamätá to, čo sa ho osobne dotkne. Preto sú texty v minipríbehoch orientované na príbehy konkrétnych ľudí. Vzbudzujú u žiakov a študentov záujem a zapájajú pri učení ich emocionálnu stránku. Keďže ľudská pamäť pracuje hlavne vizuálne, teda lepšie si nové veci zapamätáme, keď vec vidíme, preto je slovníček obohatený o farebné ilustrácie. V neposlednom rade je dôležité opakovanie a upevňovanie učiva. Tejto stránke učenia je v učebnici venovaná veľká pozornosť.

Aby všetci žiaci boli rovnako podporovaní a mali možnosť využiť svoje prednostné spôsoby učenia, Menschen využíva popri kognitívnom učení aj zmyslové kanály a stimuláciu všetkých zmyslov, cez piesne, filmy až po pohybové hry.

Dôležitou stránkou učebnice je autonómia učenia sa a motivácia študentov. Táto je podporovaná zaujímavými a atraktívnymi aktivitami pre samoštúdium, a možnosťou výberu materiálov podľa záujmu alebo stupňa náročnosti.

Študentov a učiteľov zaujmú aj multimediálne doplnky Menschen. Jednak digitalizovaná učebnica, ktorú je možné v triede či učebni používať cez interaktívnu tabuľu alebo dataprojektor, ale aj virtuálna učebňa Moodle (vzdelávací priestor, platforma na internete).

5,0 z 5 (6x)

Monika 17. október 2019