Hľadať

 Nákupný košík je prázdny.

Nakúpte za 49,00 € a máte dopravu ZDARMA
Prihlásenie
Zabudli ste heslo?

Ešte nemáte účet? Zaregistrujte sa. Registráciou získate:

  nákup bez nutnosti vypĺňania údajov
  prehľad o stave objednávok
  vernostný program

Registrácia
02 / 44 633 762
Kategórie
  Knihy beletria Beletria Romantika

Strácam sa v tebe

od Jasinda Wilderová z vydavateľstva Ikar, a.s. dot 2015 SK jazyk

Strácam sa v tebe

od Jasinda Wilderová z vydavateľstva Ikar, a.s. dot 2015 SK jazyk

Autor: Jasinda Wilderová
Vydavateľstvo: Ikar, a.s.
Rok vydania: 2015
EAN: 9788055142425
ISBN: 978-80-551-4242-5
Počet strán: 320
Typ tovaru: Viazané knihy
Jazyk: slovenský
Rozmery: 125x200 mm
Žáner: Romány a poviedky
Formát: A5
Vydanie: 1
Dostupnosť: Vypredané
Bežná cena 12,90 €
-25%
Naša cena 9,66 €

Viac o knihe Strácam sa v tebe (Jasinda Wilderová)

Osemnásťročná Nell Hawthornová sa zaľúbila do svojho dlhoročného priateľa z detstva Kyla Callowaya. Ich mladá láska je krásna a budúcnosť je plná prísľubov. Potom však Kyle tragicky zahynie a Nell to navždy zmení. Na pohrebe sa prvý raz stretne s Kylovým starším bratom Coltonom. Obaja sa prebíjajú životom, ako najlepšie vedia. Asi o rok sa ich cesty znova skrížia v New Yorku. Colton pochopí, že Nell sa ešte vždy nezmierila s Kylovou smrťou. Ešte vždy v nej tlela bolesť, pocit viny a ľútosť. Vie, že by sa do toho nemal starať, ale nemôže si pomôcť. Cestu k sebe nenájdu ľahko a obaja majú svoje tajomstvá. Spolu sa však naučia, ako prekonať bolesť a ako zaceliť staré rany. Zistia, aké dôležité je odpúšťanie.

 

Z anglického originálu Falling Into You preložila Miriam Ghaniová.

 

 

 

Ukážka z knihy: Strácam sa v tebe

 

Minula som Kýlovú príjazdovú cestu a v duchu som nadávala, že nerozmýšľam. Čakal na mňa so slúchadlami v ušiach, bez trička, v šortkách. Videla som ho takto už tisíckrát predtým, jeho vypracované svaly žiariace na slnku aj tmavý pásik chĺpkov, ktorý viedol od pupka a mizol pod šortkami. Tentoraz som musela pri tom pohľade sťažka prehltnúť. Chcem povedať, že som si uvedomovala, aký je Kyle príťažlivý. Vždy som to o ňom vedela a vždy som to oceňovala. Myslím, že som bola normálna šestnásťročná baba plná hormónov, ktorá vedela zdravo oceniť sexy mužské telo. Len som o Kylovi nerozmýšľala tým spôsobom. Ako o predmete túžby.

Nespomalila som, no keď sa ku mne pridal, naše kroky sa prirodzene zladili. Dokonca aj náš dvojfázový rytmus nádychu a výdychu sa okamžite zosynchronizoval.

Nerozprávali sme sa ani sme na seba nepozreli, iba sme bežali. Kilometer, druhý, tretí. Potom sme začali obaja spomaľovať. Vzápätí som zrýchlila tempo a on sa prispôsobil, nato ho ešte zvýšil, až sme napokon chytili druhý dych. Spotení sme preleteli popri hrčovitom pni, ktorý označoval štyri a pol kilometra, a ťažko sme dýchali. Snažila som sa pozerať na cestu pred seba a nútila sa nemyslieť na nič, len počúvať hudbu Lady Gagy. Bež, bež, bež, dýchaj a sústreď sa, pohybuj rukami. Nepozeraj sa na Kyla. Nedívaj sa, ako sa mu na nahej hrudi leskne pot a po jednej bradavke mu pod výbežok prsného svalu steká pramienok. Nepredstavuj si, ako oblizuješ kvapky, ktoré sa dotkli jeho napnutých brušných svalov.

Dočerta! Odkiaľ sa vzala tá predstava? Oblizovať ho? Spamätaj sa, Nell. Rýchlo sa spamätaj. Napomenutie nepomáhalo. Predstava sa mi automaticky vryla do mozgu. Kyle ležiaci na chrbte. Pot mu steká po bronzovej pokožke, vlasy má rozstrapatené a vlhké. Skláňam tvár k jeho hrudi, pritláčam pery na hrudnú kosť a oblizujem jemne sa lesknúcu slanú tekutinu.

Ach... To bolo zlé. Neboli to vhodné myšlienky. Neboli to nevinné fantázie. Neboli to predstavy najlepšej priateľky. Bola som ešte panna. Nikdy som nikoho ne-oblizovala. Nikdy som sa s nikým nebozkávala. Jasné, videla som s Jill a Beccou zopár filmov pre dospelých a spolu sme tajne pozerali seriál Právd krv. Vedeli sme, ako by to malo prebiehať, mali sme svoje vlastné predstavy a dievčenské sny, ale s Kýlom?

Práve som si nás predstavovala ako Sookie a Erika. Lenže Kyle vyzeral skôr ako Bili.

Vrátila som sa naspäť do reality. Kyle bol pár krokov za mnou a ja som bežala plnou rýchlosťou a divo mávala rukami. Pridala som, utekala som ešte rýchlejšie, odháňala predstavy a náhle túžby po mojom najlepšom priateľovi. Len som bežala. Nohy sa mi triasli, dýchala som chrapľavo, v hrdle ma pálilo a zrak som mala rozmazaný. Namiesto krvi mi v žilách prúdilo iba zúfalstvo, namiesto kyslíka zmätok.

Úkosom som zbadala Kyla. S námahou ma dobehol a zvíťazila jeho trénovanosť. Vyrazil oveľa rýchlejšie, než by som to zvládla ja. V šestnástich bol celoštátna futbalová hviezda. Vyhliadli si ho už na univerzitách v Manitobe, Alabame a Severnej Karolíne.

Zrazu som spomalila, zastala a predklonila sa, ruky som mala na kolenách a lapala som dych. Kyle bol necelé tri metre odo mňa a spravil to isté. Stáli sme na vrchole kopca, les sa nám rozprestieral po ťavej strane a naše domy zostali niekoľko kilometrov za nami. Brázdu s naším stromom bolo vidieť po pravej strane. Kvety sa pohojdávali v príjemnom a chladivom vánku skorého septembrového večera. Prinútila som sa vykročiť, ale najprv som si vyzliekla tielko a utrela si ním tvár.

Znova som zastala, zaklonila hlavu a snažila sa spomaliť dych. Cez spotené čelo som si prehodila tričko.

„Mala by si sa ponaťahovať," zamrmlal Kyle kúsok odo mňa.

Uvedomila som si jeho hlas a blízkosť a trochu som sa spamätala. Srdce sa mi znova rozbúšilo, tentoraz skôr od nervozity ako od námahy. Bolo to hlúpe. Toto bol Kyle. Vedel o mne všetko. Videl ma nahú.

Presne na to som však v tej chvíli nemala myslieť. Stiahla som si tielko z očí, pozrela naňho a všimla som si, že si ma prezerá s napätým, ale nečitateľným výrazom. Zhlboka a prerývane dýchal. Vedela som, že ak nebudem opatrná, ľahko sama seba presvedčím, že to nie je len od únavy.

Oblizla som si pery a on očami sledoval dráhu môjho jazyka. Zlé. Bolo to zlé. 

„Kyle..." začala som a náhle som si uvedomila, že neviem, čo chcem povedať.

„Nell." Znelo to pokojne, sebavedome. Jeho oči ho však prezradili.

Odvrátil sa, sklonil sa dopredu s nohami pri sebe a začal sa naťahovať. Tá vzácna chvíľa sa prerušila a aj ja som sa obrátila, aby som sa ponaťahovala. Po chvíli sme si sadli do trávy a ja som vedela, že sa už nemôžeme vyhýbať rozhovoru. Aby som sa trochu upokojila, rozpustila som si vlasy a potriasla hlavou.

Kyle sa zhlboka nadýchol, nervózne na mňa pozrel a silno zatvoril oči. „Nell, počúvaj. Povedal som prečo nie a bolo to... Bolo to hlúpe. To som nemal na mysli. Prepáč. Viem, ako to muselo vyznieť. Bol som rozrušený a zmätený."

„Zmätený?"

„Áno, zmätený," zopakoval. Takmer kričal. „Celá tá vec dnes medzi nami... Som z toho zmätený. Keď si mi povedala, že ťa Jason pozval na rande, ako keby mi niečo prasklo v hlave. Prasklo. Predstavil som si, ako sa s ním bozkávaš, a ja... Nie. Jednoducho nie."

Prešiel si rukou po tvári, nato si ľahol do trávy a zahľadel sa na oblohu, po ktorej plávali biele oblaky, zaliate oranžovým svetlom zapadajúceho slnka.

„Viem, ako to znie, ale keď som si predstavil Jaso-nove ruky na tvojom páse, ako sa ťa dotýkajú jeho pery... Nezvládol som to. Pomyslel som si: Dočerta, nie, Nell je moja! Potom som utiekol. Nechápal som, kde sa zrazu vo mne vzala tá potreba vlastniť ťa. Stále... Neviem, kde sa to berie." 

 

 

 

Recenzie

Zatvoriť
Muži, ženy a láska
Princezná z Izmiru od Jana Pronská

Naposledy prezerané Zrušiť históriu

Strácam sa v tebe (Jasinda Wilderová)