Učebnice, slovníky Vysoké školy Právnická literatúra

Praktikum z trestného práva procesného

od Peter Polák z vydavateľstva Wolters Kluwer (Iura Edition) 2014 SK jazyk

Autor: Peter Polák
Vydavateľstvo: Wolters Kluwer (Iura Edition)
Rok vydania: 2014
Typ tovaru: Brožovaná väzba
Rozmery: 148x210 mm
Škola: Vysoké školy
Žáner: naučná literatúra
Bežná cena 16,50 €

Akcia: Diáre a kalendáre k nákupu nad 20 €

Viac informácií

Viac o knihe Praktikum z trestného práva procesného (Peter Polák)

Publikácia „Praktikum z trestného práva procesného“ texty má za cieľ naučiť študentov aplikovať teoretické poznatky získané štúdiom trestného práva procesného v praxi. Ako najvhodnejšia metóda sa na tento účel osvedčila tzv. „metóda prípadových štúdií“, ktorá patrí medzi aktivizačné metódy.Metóda prípadových štúdií sa v predkladaných učebných textoch uplatňuje pri riešení prípadov, ktoré sa skutočne stali, a riešenie ktorých slúži ako vzor pre vzdelávanie študentov práva, alebo vymyslených (umelých) prípadov, ktoré majú slúžiť ako vzor pre riešenie podobných prípadov. Podstata tejto metódy spočíva v tom, že účastníci dostanú opis určitej situácie alebo prípadu z danej oblasti. Opis situácie obsahuje jednu alebo niekoľko úloh, ktoré majú študentov motivovať k riešeniu v nej naznačeného problému – určiť správny procesný postup alebo sa vyjadriť k správnosti uvedeného procesného postupu. Relatívne samostatnú súčasť obsahu učebných textov tvoria vzory vybraných rozhodnutí, ktoré orgány činné v trestnom konaní a súdy používajú pri meritórnom alebo inom zásadnom rozhodovaní v trestnom konaní.Obsah učebných textov je usporiadaný v súlade so systematikou trestného práva procesného. Každá kapitola obsahuje prípadové štúdie určené na precvičovanie odprednášanej problematiky a problematiky preberanej na cvičeniach. Vzhľadom na to, že prípadové metódy sa môžu úspešne využiť len vtedy, ak študenti, ktorí majú riešiť prípad, majú dostatok teoretických vedomostí alebo praktické skúsenosti o danej parciálnej problematike trestného práva procesného, je v každej kapitole uvedená súvisiaca judikatúra a kontrolné otázky, na ktoré by pred riešením modelových situácií mali vedieť zodpovedať. Metódy prípadových štúdií môžu byť využívané najmä na cvičeniach, ale aj v rámci samoštúdia.Predkladaná publikácia je určená pre študentov vysokých škôl študujúcich predmet trestné právo procesné a jej cieľom je precvičovanie problematiky a získanie schopnosti aplikovať teoretické poznatky v praxi.

Dievča v Auschwitzi
Limitovaná edícia Konečne normálna vražda

Praktikum z trestného práva procesného (Peter Polák)