Hľadať

 Nákupný košík je prázdny.

Nakúpte za 49,00 € a máte dopravu ZDARMA
Prihlásenie
Zabudli ste heslo?

Ešte nemáte účet? Zaregistrujte sa. Registráciou získate:

  nákup bez nutnosti vypĺňania údajov
  prehľad o stave objednávok
  vernostný program

Registrácia
info@preskoly.sk
Kategórie
  Knihy beletria Rodina, zdravie a medicína Zdravý spôsob života

Ako prežiť dobu jedovú

od Anna Strunecká z vydavateľstva Vydavateľstvo Príroda s.r.o. dot 2014 SK jazyk

Ako prežiť dobu jedovú

od Anna Strunecká z vydavateľstva Vydavateľstvo Príroda s.r.o. dot 2014 SK jazyk

Autor: Anna Strunecká
Vydavateľstvo: Vydavateľstvo Príroda s.r.o.
Rok vydania: 2014
Rok poslednej dotlače: február, 2015
EAN: 9788007023918
ISBN: 978-80-07-02391-8
Počet strán: 368
Typ tovaru: Brožovaná väzba
Druh tovaru: Kniha
Jazyk: slovenský
Rozmery: 145x205 mm
Žáner: Diéty
Formát: A5
Vydanie: 1
Dostupnosť: Vypredané
Bežná cena 12,50 €
Zľava: 29%
Naša cena 8,89 €

Viac o knihe Ako prežiť dobu jedovú (Anna Strunecká)

Táto knižka je užitočným sprievodcom pre každého, kto nečaká na čarovnú pilulku, ale berie zodpovednosť za svoje zdravie predovšetkým do vlastných rúk.

 

Autorka bestsellerov o dobe jedovej, prof. RNDr. Anna Strunecká, DrSc., považuje za dôležité informovať o možnostiach prevencie civilizačných ochorení a upozorňuje na riziká modernej doby, ktoré sú spojené napríklad s očkovaním, konzumáciou liekov či prídavných látok do potravín. Venuje sa ale aj úskaliam niektorých alternatívnych metód.

 

V najnovšej knihe, Ako prežiť dobu jedovú, sa popri aspartámu, statínov, umelých farbív a hormonálnych disruptorov venuje aj rizikám konzumácie sóje, Coca - Coly či populárneho MMS.

 

"Píšem iba o tom, čomu rozumiem a pre čo nachádzam podklady v odbornej literatúre. Nikoho nenútim, aby mi veril a svoje názory šírim iba tam, kde ich ľudia chcú počúvať," hovorí autorka populárnych publikácií.

 

Ukážka z knihy:

 

Hormonálne disruptory menia mužov aj ženy

 

V našich publikáciách často upozorňujeme, aké ťažké je podnietiť rozhodujúce orgány a inštitúcie k tomu, aby uznali zdravotnú škodlivosť aspartámu, sójových fytoestrogénov a desiatok iných látok, pretože im stále chýbajú dostatočné dôkazy. Ekologickým aktivistom združeným v organizácii ChemSec* sa podarilo vytvoriť zoznam látok, ktoré nesú spoločné pomenovanie endokrinné (hormonálne) disruptory (http://www.chemsec.org/what-we-do/sin-list/sin-data-base).

Sú to chemikálie, ktoré výrazným spôsobom zasahujú do hormonálnych regulácií, t. j. môžu narušovať produkciu alebo pôsobenie niektorých hormónov. Výsledkom ich účinkov je vždy narušenie zdravia, vývoja, plodnosti, ale aj riziko vzniku rakoviny a duševných porúch. Príkladmi takých látok sú ftaláty, spomaľovače horenia, polychlórované bifenoly (PCB), bisfenol A (BPA), triklozán, alkylfe-noly - najmä nonylfenol, pesticídy a hebicídy, dioxíny a množstvo ďalších, ako sme ich s prof. Patočkom opísali v Dobe jedovej aj v Dobe jedovej 2.

Hormonálne disruptory sú súčasťou mnohých produktov, s ktorými sa dostávame do styku v každodennom živote, ako sú kozmetické a upratovacie prostriedky, hračky, igelitové závesy a obrusy, bytový textil, nábytok, matrace, oblečenie, CD a DVD.

Pre ich toxicitu je charakteristické, že môžu pôsobiť už pri veľmi malých dávkach, vzájomne sa spájať a posilňovať (koktejlový efekt).


* ChemSec je medzinárodná nezisková organizácia, ktorá upozorňuje na zdravotné a environmentálne riziká nebezpečných chemikálií, poskytuje o nich presné a vedecky podložené informácie, zapája do týchto aktivít podnikateľský sektor a podieľa sa na legislatívnych procesoch. Bola založená v roku 2002 a je tvorcom zoznamu prioritných nebezpečných chemikálií, ktoré by mali byť nahradené - tzv. SIN list.


Recenzie

Zatvoriť
Ako sa vyhnúť klimatickej katastrofe od Bill Gates
Špiónka od Daniel Silva

Naposledy prezerané Zrušiť históriu

Ako prežiť dobu jedovú (Anna Strunecká)