Hľadať

 Nákupný košík je prázdny.

Nakúpte za 49,00 € a máte dopravu ZDARMA
Prihlásenie
Zabudli ste heslo?

Ešte nemáte účet? Zaregistrujte sa. Registráciou získate:

  nákup bez nutnosti vypĺňania údajov
  prehľad o stave objednávok
  vernostný program

Registrácia
info@preskoly.sk
Kategórie
  Učebnice, slovníky Základné školy Matematika Učebnice z matematiky

Matematika 8 - učebnica

od Peter Bero; Zuzana Berová z vydavateľstva Orbis Pictus Istropolitana dot 2014

Matematika 8 - učebnica

od Peter Bero; Zuzana Berová z vydavateľstva Orbis Pictus Istropolitana dot 2014

Autor: Peter Bero; Zuzana Berová
Vydavateľstvo: Orbis Pictus Istropolitana
Rok vydania: 2014
EAN: 9788081202896
Počet strán: 72
Typ tovaru: Brožovaná väzba
Jazyk: slovenský
Rozmery: A5
Žáner: školská literatúra
ISBN: 978-80-8120-289-6
Tovar posielame do 5 pracovných dní
Objednajte dnes a tovar pravdepodobne odošleme v piatok 4.12.2020
Naša cena 4,- €

Viac o knihe Matematika 8 - učebnica (Peter Bero; Zuzana Berová)

Nová učebnica ukazuje žiakom ôsmeho ročníka ZŠ a tretieho ročníka gymnázií s osemročným štúdiom cestu, ako využiť už nadobudnuté skúsenosti pri budovaní nových matematických pojmov a postupov. Obsahuje vzorovo vyriešené úlohy a schematické zhrnutia učiva.

 

Autorom sa podarilo skĺbiť učebnicu so zbierkou úloh, preto obsahuje mnoho rôznorodých úloh na precvičovanie. Žiakov sprevádzajú učebnicou praktické označenia úloh, ako počítačová myš, ktorá upozorňuje žiakov, že v danej úlohe si budú musieť nájsť niektoré informácie na internete, alebo tri textové bublinky, ktoré upozorňujú na skupinovú prácu a diskusiu, či označenie úloh, na riešenie ktorých budú žiaci potrebovať štvorčekový papier.

Využíva hneď niekoľko typov tabuliek, ktoré vyznačujú najdôležitejšie informácie a informácie, ktoré by žiaci mali vedieť no nevedia si hneď spomenúť a tabuľky so vzorovo vyriešenými príkladmi a návodmi na riešenie. TV LUMIK s kameramanom Peťkom Sčitkom a redaktorkou Milkou Násobilkou žiakov motivujú motivačnými článkami k učeniu a lepším výkonom.

Učebnica je zároveň prepojená na Planétu vedomostí, kde žiakov číselný kód zavedie priamo k úlohe na www.planetavedomosti.iedu.sk. Prepojenie s Planétou vedomostí ešte viac rozširuje množinu úloh a možností, motivuje a ponúka širokú paletu cvičení a úloh, z ktorých si učiteľ pri príprave na hodinu vyberie čo potrebuje. Kódy Vás nasmerujú na digitálny obsah Planéty vedomostí. Postup je pritom veľmi jednoduchý. Po príchode na stránku zadajte do poľa vyhľadávania šesťmiestny kód, ktorý nájdete v učebnici Matematika 6 pri dolnom okraji vybraných strán spolu so symbolom Planéty vedomostí. Zadaním kódu sa ocitnete práve v tej časti Planéty vedomostí, ktorá priamo súvisí a korešponduje s učivom v učebnici alebo v pracovnom zošite. Tu nájdete výklad preberanej látky alebo úlohy na precvičovanie nového učiva.

 

Učebnica je súčasťou ucelenej rady určenej na vyučovanie matematiky vo 8. ročníku ZŠ, kde patria aj inovované pracovné zošity Pomocník z matematiky pre 8. ročník ZŠ 1. a 2. zošit a zošit pre učiteľa k pomocníkovi z matematiky.

 

Tematické celky:

Kladné a záporné čísla

Rovnobežník a lichobežník

Premenná, výraz, rovnica

Kružnica a kruh

Hranol

Pravdepodobnosť

Štatistika

Recenzie

Zatvoriť
Marek Vagovič - Vlastnou Hlavou 2

Naposledy prezerané Zrušiť históriu

Matematika 8 - učebnica (Peter Bero; Zuzana Berová)