Hľadať

 Nákupný košík je prázdny.

Nakúpte za 49,00 € a máte dopravu ZDARMA
Prihlásenie
Zabudli ste heslo?

Ešte nemáte účet? Zaregistrujte sa. Registráciou získate:

  nákup bez nutnosti vypĺňania údajov
  prehľad o stave objednávok
  vernostný program

Registrácia
02 / 44 633 762
Kategórie
  Knihy beletria Rodina, zdravie a medicína Partnerské vzťahy, rodičovstvo

Ako mať úspešné dieťa

od Paul Tough z vydavateľstva EDIKA dot 2014

Ako mať úspešné dieťa

od Paul Tough z vydavateľstva EDIKA dot 2014

Autor: Paul Tough
Vydavateľstvo: EDIKA
Rok vydania: 2014
EAN: 9788026604150
Počet strán: 240
Typ tovaru: Brožovaná lepená
Druh tovaru: Kniha
Jazyk: slovenský
Rozmery: 145 x 205 mm
Podtitul: Prečo sú odhodlanie, zvedavosť a vytrvalosť dôležitejšie než inteligencia?
Žáner: výchovní poradcovia
Dostupnosť: Vypredané
Bežná cena 9,75 €
Zľava: 25%
Naša cena 7,29 €

Viac o knihe Ako mať úspešné dieťa (Paul Tough)

Kniha Ako mať úspešné dieťa sa zaoberá otázkami ako: Prečo sú niektoré deti úspešné a iné nie? Je inteligencia najdôležitejší faktor úspechu? A čo charakter, vytrvalosť, zvedavosť, optimizmus a sebaovládanie? nemohli by aj tieto vlastnosti mať vplyv na úspech Vášho dieťaťa? Tieto a mnohé ďalšie až provokatívne otázky si kladie autor Paul Tough a ponúka na ne aj odpovede. Svoje tvrdenia založil na základe najnovšich vedeckých a psychologických poznatkoch. Kniha sa stala medzinárodným bestsellerovm a ocenia ju hlavne rodičia a pedagógovia, no je určená pre širokú verejnosť.

 

Kniha začína autorovou osobnou skúsenosťou, keď pár týždňov potom ako sa mu narodil syn upriamil svoju pozornosť na súčasný systém vzdelávania detí. Na praktických príkladoch detí a rodín, ktoré opisuje, poiukazuje na najbežnejšie problémy pri výchove a vzdelávaní detí. Napriek tomu, že kniha obsahuje veľa odborných pojmov je zrozumiteľná a veľmi pútavá.

 

Paul Tough je novinár dvoch prestížnych amerických novín (New York Times a New Yorker), v ktorých sa zaoberá témami ak orodičovstvo, charakter vzdelávania, chudoba a politika. Pracoval aj ako redaktor v Hapre`s Magazine a ako reportér a producent verejno-rozhlasového programu "This American Life". Žije so svojou ženou a synom v New Yorku.

 

 

 

Ukážky z knihy: Ako mať úspešné dieťa

 

Intervencia v rodičovstve

V jednej štúdii svedoval psychológ Dante Ciccheti z Minnesotskej univerzity 137 rodín s dokumentovanou históriou predškolského zlého zaobchádzania s deťmi; teda rodín, kde boli deti vysoko ohrozené. Každá rodina mala ročné dieťa, ktoré bolo stredobodom záujmu. Na začiatku štúdie boli všetky dojčatá vyhodnotené metódou "odťažitej situácie" a výsledky boli - podľa predpokladu - hrozné. Iba jedno zo 137 dojčiat vykazovalo známky bezpečnej väzby, 90 % ich bolo zaradených do kategórie dezorientovanej väzby. Potom boli rodiny náhodne rozdelené do liečebnej a kontrolnej skupiny. Práva skupina podstúpila ročnú liečbu - terapiu zameranú na dieťa a rodičov, kým kontrolná skupina prijíma štandardné služby určené rodinám, v ktorých dochádza k zlému zaobchádzaniu. Keď mali deti dva roky, 61 % z tých, ktoré boli v prvej, liečenej skupine, si vytvorilo k svoej matke bezpečnú väzbu, kým  v kontrolenj skupine to boli iba 2 %. Ciccheti tým dokázal, že rodičovstvo pomáhajúce tvorbe attachmentu možno vypestovať aj u najproblémovejších rodičov a prínos pre rodičov a ich deti môžebyť zásadný....

 

Dobre odvážená tvrdosť

Výskumníci spolu s Michaelom Meaneym a Clancy Blairovou dokázali, že aby sa u dojčiat rozvinuli vlastnosti ako vytrvalosť a pozornosť, potrebujú vysokú hladinu tepla a pozornosti od svojich pestúnov. Ale úspech Spiegelovej dokazuje, že deti po dosiahnutí ranej adolescencie potrebujú iný druh pozornosti. Práve neobvyklá skúsenosť, že ich niekto berie vážne, verí ich schopnostiam a vyzýva ich, aby sa zlepšili, núti žiakov druhého stupňa koncentrovať sa a cvičiť s takým zaujatím, ako to robia žiaci šachuv triede Spiegelovej....

 

 

AKO ZLYHAŤ A AKO NEZLYHAŤ

 

Nadine Búrke Harrisová vyrástla v Kalifornii v privilegovanom pro­stredí Palo Alta ako dcéra vzdelaných rodičov, imigrantov z Jamajky, ktorí sa do Silicon Valley presťahovali z Kingstonu, keď mala Nadine štyri roky. V detstve sa často cítila ako outsider, lebo v Palo Alto bola jedinou černošskou študentkou strednej školy, kde deti väčšinou pochádzali z boha­tých rodín a kde dievčatá v jedálni plakali, keď k šestnástim narodeninám nedostali auto správnej značky.

Elizabclh Dozierová vyrástla kúsok od Chicaga v oveľa skromnejších pomeroch, bola plodom netypickej a tajnej lásky väzňa v Štátnej väznici Joliet v Illionois a mníšky, ktorá mala v rámci svojej služby navštevovať väz nov. Keď sa Elizabeth narodila, jej matka učila v katolíckej škole a v lete pracovala v moteli ako chyžná, aby si vylepšila svoj malý príjem. Dcéru vychovávala sama.

Hoci detstvo Nadine a Elizabeth bolo rozdielne, cieľ, ktorý si vytýčili, bol rovnaký: pomáhať uspieť mladým ľuďom, najmä tým, ktorí majú prob­lémy. Nadine Búrke Harrisová študovala medicínu, stala sa detskou lekár­kou a otvorila si kliniku v najchudobnejšej časti San Francisca. Elizabeth Dozierová sa stala učitelkou a neskôr riaditeľkou škôl v najchudobnejších štvrtiach v Chicagu. Keď som sa s nimi pred niekoľkými rokmi stretol...

 

 

Recenzie

Zatvoriť
OBJAVTE VESMÍR s interaktívnou sadou
Dcera snehu

Naposledy prezerané Zrušiť históriu

Ako mať úspešné dieťa (Paul Tough)