Hľadať

 Nákupný košík je prázdny.

Nakúpte za 49,00 € a máte dopravu ZDARMA
Prihlásenie
Zabudli ste heslo?

Ešte nemáte účet? Zaregistrujte sa. Registráciou získate:

  nákup bez nutnosti vypĺňania údajov
  prehľad o stave objednávok
  vernostný program

Registrácia
02 / 44 633 762
Kategórie
  Knihy beletria Spoločenské a humanitné vedy Právo, politológia, sociológia Právo Právna veda

Aplikácia FIDIC zmluvných podmienok v slovenskom právnom poriadku

od Juraj Tkáč z vydavateľstva IURA EDITION spol. s r.o. dot 2013

22,- € 18,49 €
Zľava: 16%

Aplikácia FIDIC zmluvných podmienok v slovenskom právnom poriadku

od Juraj Tkáč z vydavateľstva IURA EDITION spol. s r.o. dot 2013

Autor: Juraj Tkáč
Vydavateľstvo: IURA EDITION spol. s r.o.
Rok vydania: 2013
EAN: 9788080786199
Počet strán: 244
Typ tovaru: Pevná väzba
Jazyk: slovenský
Rozmery: 148×210 mm
Žáner: právo
ISBN: 978-80-8078-619-9
Tovar posielame do 3 pracovných dní
Objednajte dnes a tovar pravdepodobne odošleme v stredu 20.1.2021
Bežná cena 22,- €
Zľava: 16%
Naša cena 18,49 €

Viac o knihe Aplikácia FIDIC zmluvných podmienok v slovenskom právnom poriadku (Juraj Tkáč)

Štandardizované FIDIC zmluvné podmienky ako medzinárodné zmluvné podmienky, využívajúce sa v investičnej výstavbe, prenikli aj na Slovensko cez projekty Svetovej banky a v súčasnosti patria k najpoužívanejším obchodným podmienkam pri uzatváraní zmlúv na stavebné práce.

 

Publikácia „Aplikácia FIDIC zmluvných podmienok v slovenskom právnom poriadku“ je zameraná na najčastejšie používané typy FIDIC zmluvných podmienok na Slovensku: FIDIC zmluvné podmienky pre stavebné a inžinierske diela (Červená kniha) a FIDIC zmluvné podmienky pre technologické zariadenie a projektovanie – realizáciu (Žltá kniha).

 

Cieľom publikácie je oboznámiť čitateľa s jednotlivými druhmi FIDIC zmluvných podmienok, ich úpravou jednotlivých fáz potrebných pre zhotovenie diela. Vzhľadom na skutočnosti, že FIDIC zmluvné podmienky predstavujú reguláciu právnych vzťahov prostredníctvom neštátnych právnych prostriedkov, publikácia analyzuje aj vzťah ustanovení FIDIC zmluvných podmienok vo vzťahu k príslušnej slovenskej právnej úprave (Obchodný zákonník, zákon o verejnom obstarávaní, stavebný zákon a iné) vrátane súvisiacej judikatúry súdov – tak vnútroštátnych, ako aj zahraničných.

 

Publikácia je prehľadne a logicky členená na 6 častí, pričom autor v príslušných častiach knihy poukazuje na rozličnú úpravu jednotlivých ustanovení Červenej a Žltej knihy. Prvá časť knihy sa venuje FIDIC zmluvným podmienkam vo všeobecnosti, v druhej časti sa autor zameral na jednotlivé subjekty FIDIC zmluvných podmienok. V tretej časti knihy sa čitateľ dozvie podrobné informácie o rozložení rizík vo FIDIC zmluvných podmienkach, pričom autor v nej do hĺbky rozoberá jednotlivé riziká a poukazuje na rozloženie rizík v úprave práv a povinností objednávateľa a zhotoviteľa v závislosti od typu FIDIC zmluvných podmienok. Nasledujúce často rozoberajú problematiku platieb, realizácie diela a riešenia sporov s poukázaním na potenciálne výhody a nevýhody príslušného mechanizmu riešenie sporov.

 

Publikácia je určená nielen pre právnickú prax, ale pre širokú odbornú a laickú verejnosť, keďže čitateľovi poskytne komplexný prehľad o uvedenej problematike.

Recenzie

Zatvoriť
Peter Adamecký - Igor
Peter Adamecký - Igor

Naposledy prezerané Zrušiť históriu

Aplikácia FIDIC zmluvných podmienok v slovenskom právnom poriadku (Juraj Tkáč)