Hľadať

 Nákupný košík je prázdny.

Nakúpte za 49,00 € a máte dopravu ZDARMA
Prihlásenie
Zabudli ste heslo?

Ešte nemáte účet? Zaregistrujte sa. Registráciou získate:

  nákup bez nutnosti vypĺňania údajov
  prehľad o stave objednávok
  vernostný program

Registrácia
02 / 44 633 762
Kategórie
  Knihy beletria Rodina, zdravie a medicína Zdravá výživa

Zelená pre život

od Victoria Boutenko z vydavateľstva PLEJÁDY dot 2013 SK jazyk

Zelená pre život

od Victoria Boutenko z vydavateľstva PLEJÁDY dot 2013 SK jazyk

Autor: Victoria Boutenko
Vydavateľstvo: PLEJÁDY
Rok vydania: 2013
EAN: 9788097114510
Počet strán: 216
Typ tovaru: Pevná väzba
Jazyk: slovenský
Rozmery: 142x214 mm
Žáner: Prírodná lekáreň
Tovar posielame do 3 pracovných dní
Objednajte dnes do 13:30 a tovar pravdepodobne odošleme v pondelok 30.5.2022
Bežná cena 14,90 €
-22%
Naša cena 11,64 €

Viac o knihe Zelená pre život (Victoria Boutenko)

Najpredávanejšia autorka a expertka na surovú stravu Victoria Boutenko, neúnavná výskumníčka a bojovníčka za prírodnú výživu nás oboznamuje s najnovšími poznatkami v novom vydaní knihy Zelená pre život. Autorka k pozoruhodným objavom o liečivej sile listovej zeleniny a zelených smoothies dopĺňa nový výskum o dôležitej úlohe omega-3 a omega-6 mastných kyselín. V knihe nájdete aj nutričné dáta vybraných zelených smoothies a aktualizované poznatky o organickom verzus komerčnom ovocí a zelenine.

 

Prelomový výskum Victorie Boutenko, ktorý porovnáva stravu divých šimpanzov so štandardnou západnou stravou, zostáva základným stavebným kameňom knihy. Jej pozorovania dávajú čitateľom návod na obnovu a zlepšenie ich zdravia a bytia. Medzi jej zistenia patrí napríklad: nadbytok proteínov v listovej zelenine, úloha listov vo vnútornej rovnováhe tela, dôležitosť žalúdočnej kyseliny, schopnosť listovej zeleniny vytvárať zásadité prostredie v organizme, liečivá sila chlorofylu a iné. Nové výpovede a ďalšie recepty v tejto aktualizovanej verzii dávajú čitateľom viac istoty a inšpirácie na vlastné objavovanie zelených smoothies.

 

Victoria Boutenko, ocenená za publikácie Zelená pre život (Green for Life), Raw Family: pravdivý príbeh prebudenia (Raw Family: A True Story of Awakening), 12 krokov k surovej strave (12 steps to Raw Foods) a Typické jedlá rodiny vitariánov (Raw Family Signature Dishes). Ako šéfkuchárka, učiteľka, vynálezkyňa, výskumníčka a autorka zelenej filozofie učí o zdravom spôsobe života po celom svete. V dôsledku jej učenia milióny ľudí pijú zelené smoothies a jedia surovú stravu. Boutenko pokračuje v cestách po celom svete a zdieľa svoju gurmánsku surovú kuchyňu a svoj fascinujúci životný príbeh, plný odhodlania. Žije v meste Ashland, štát Oregon.

 

 

Ukážka z knihy: Zelená pre život

 

Odvážte sa pozorovať!

Pochybnosť je otcom invencie. — GALILEO GALILEI

 

Pozorovanie predstavuje základ každej vedy. Vy a ja, tak ako každý na tejto planéte, máme právo robiť pozorovania a vyvodiť si vlastné závery, či už sme vedci, alebo nie. Naše osobné experi­mentovanie nám pomáha získať kontrolu nad vlastným životom. Žiadne vedecké dáta nemôžu nahradiť našu vlastnú skúsenosť.

 

Upozornenie na nebezpečenstvo ohňa pre dieťa neznamená veľa, kým sa skutočne nepokúsi dotknúť plameňov a nezraní sa. Iba cez pozorovanie sa dokážeme naučiť spájať dôsledky s príčinami a uvedomovať si očakávania. Napríklad, ak sa pre­jeme neskoro večer, nemali by sme očakávať, že sa ráno budeme cítiť svieži. Výhoda - byť si vedomý toho, čo sa bude diať - nám umožňuje konať rozvážne v každodennom živote a dosiahnuť ciele, po ktorých túžime cez vedomé rozhodnutia namiesto toho, aby sme stále a slepo nasledovali rady niekoho „kto to vie lepšie.“

 

Bola som vychovaná v Sovietskom zväze, kde bol každý človek prísne kontrolovaný vládnymi štruktúrami. Od raného detstva som dostávala dôrazné pokyny o tom, čo by som mala robiť, hovoriť a dokonca si aj myslieť. Bála som sa vyskúšať čokoľvek nové. Napriek tomu som mala v živote veľké šťastie a stretla som veľa výnimočných ľudí, vďaka ktorým som našla odvahu vyskúšať všetko, čo som chcela.

 

Určite vám musím porozprávať o Alexandrovi Suvorovovi, ktorý sa stal mojím hrdinom a inšpiráciou na mnoho rokov. Su- vorov úplne oslepol a ohluchol keď mal tri rok)'. Napriek tomu túžil žiť svoj život rjaplno. Naučil sa rozprávať a rozumieť ostat­ným ľuďom tak, že im držal ruky. Ukončil strednú školu s vyzna­menaním a získal doktorát na Moskovskej univerzite. Suvorov napísal desiatky brilantných kníh o filozofii a množstvo vedec­kých článkov o pomoci slepým a hluchým deťom. Kým sám nebol schopný vidieť jediný film, Suvorov vytvoril tri pútavé dokumen­ty o jeho vnímaní života. Pamätám si na premietanie jeho prvého filmu. V sedemdesiatych rokoch v Moskve prilákal obrovské davy. Na ľudí hlboko zapôsobila Survorova úprimnosť a vášeň. Pamätám si, že potom, ako skončil film, dlho nikto neodišiel z kina. Len sme tam sedeli ohromení, zahanbení našimi zba­belými životmi a hlúpymi strachmi. Alexander Suvorov žil svoj život v temnote a úplnom tichu a sníval o cestovaní do iných kra­jín. Naučil sa dva cudzie jazyky a vycestoval do viacerých krajín na vlastnú päsť. Keď sa ho ľudia pýtali prečo išiel, odpovedal, že chcel „vidieť svet sám pre seba”.

 

Keď stretnem neuveriteľné ľudské bytosti ako je Suvorov, alebo čítam o ľuďoch, ktorí sa odvážia „vidieť sami pre seba,“ chcem objavovať život okolo seba do väčšej hĺbky a zistiť kam siahajú aj moje limity.

 

Keď v živote sami skúšame nové veci a hľadáme skutočné odpovede, získavame veľa vlastných skúseností. Naše poznanie sa stane hmatateľné a praktické. Cítime sa isto v akejkoľvek životnej situácii, zvlášť keď potrebujeme urobiť rýchle rozhodnu­tia. Naopak, ak nasledujeme inštrukcie niekoho iného, musíme len veriť a dúfať, že zámery toho druhého boli úprimné. Inak povedané dúfame, že niekto iný sa o nás postará lepšie ako sa staráme sami o seba.

 

Keď necháme druhých bádať a uvažovať za nás, v istom zmysle sa vedome rozhodneme byť slepými a hluchými. Sme prinútení ...

Recenzie

Zatvoriť
Sústreď sa na vraždu od Karsten Dusse
Ohrdnuté srdce od Jana Pronská

Naposledy prezerané Zrušiť históriu

Zelená pre život (Victoria Boutenko)