Nákupný košík je prázdny.

Nakúpte za 49,00 € a máte dopravu ZDARMA
Prihlásenie
Zabudli ste heslo?
Ešte nemáte účet? Zaregistrujte sa. Registráciou získate:

  nákup bez nutnosti vypĺňania údajov
  prehľad o stave objednávok
  vernostný program

Registrácia
02 / 44 633 762
Kategórie
  Knihy beletria Voľný čas a šport Zvieratá a chovateľstvo Psy

Krátka príručka pre majiteľa šťastného psa

od Millan Cesar z vydavateľstva TIMY PARTNERS, s. r. o. 2013 SK jazyk

Krátka príručka pre majiteľa šťastného psa

od Millan Cesar z vydavateľstva TIMY PARTNERS, s. r. o. 2013 SK jazyk

Autor: Millan Cesar
Vydavateľstvo: TIMY PARTNERS, s. r. o.
Rok vydania: 2013
EAN: 9788089311354
ISBN: 978-80-89311-35-4
Počet strán: 200
Typ tovaru: Brožovaná väzba
Jazyk: slovenský
Rozmery: 142,0x217,0x20,0 mm
Žáner: Encyklopédia
Formát: A5
Vydanie: 1
Dostupnosť: Vypredané
Bežná cena 9,99 €
-25%
Naša cena 7,49 €
Strážiť produkt Pridať do zoznamu

Viac o knihe Krátka príručka pre majiteľa šťastného psa (Millan Cesar)

Hviezda populárnych televíznych programov Znalec psej duše a Cesar Millan’s Leader of the Pack je najvyhľadávanejším odborníkom na psie správanie na svete, uznávaným najmä pre mimoriadne znalosti psej psychológie. Je autorom bestsellerov Cesar’s Way, Be the Pack Leader, A Member of the Family a How to Raise the Perfect Dog, a zakladateľom Dog Psychology Center. Popri svojej trénerskej a edukačnej činnosti je Cesar Millan zakladateľom Cesar Millan Foundation, neziskovej organizácie, ktorá sa venuje záchrane, rehabilitácii a hľadaní nového domova pre zvieratá. Po vyše deviatich sezónach ako televízny Znalec psej duše má Cesar Millan nové poslanie: aplikovať svoje jedinečné poznatky psej psychológie a vytvoriť pevnejší, šťastnejší vzťah medzi ľuďmi a ich psími spoločníkmi. Cesar Millan: Krátka príručka pre majiteľa šťastného psa čerpá z tisícok tréningových stretnutí po celom svete a čitateľovi ponúka 98 základných lekcií. Spoločne majiteľovi psa pomôžu aplikovať kľúčové aspekty uznávanej Cesarovej filozofie pre vytvorenie čo najhodnotnejšieho vzťahu so psom. Na nasledujúcich stránkach sa Cesar venuje kľúčovým témam, ktoré idú pod povrch základnej poslušnosti a odhalia srdce a dušu našich miláčikov.

 

 

 

 

Ukážka z knihy: Krátka príručka pre majiteľa šťastného psa

 

 

Psí stav mysle

Teraz, keď začíname našu cestu k šťastnejšiemu životu s vašim psom, je najlepšie začať tým, že sa na svet pozrieme jeho očami - alebo skôr - ovoniame svet jeho ňufákom. Najprv totiž musíme pochopiť a osvojiť si stav mysle.

Nehádate niekedy, čo si váš pes myslí, keď na vás uprene hľadí?

Dávate mu povely ako "sadni", "ticho" alebo "zlez z gauča" a ak je váš pes vyrovnaný, splní ich. Ale čo sa odohráva v jeho hlave, keď ich plní? Už nehádajte. Psí mozog je fatastická vec. Dáva psovi informácie o svete, hovorí mu, čo s nimi robiť a pomáha mu zistiť, čím poteší vás, svojho človeka.

Psy sú motivované vyhovieť ľuďom. Inštiktívne vedia, že ľudia sú pre ne bytostne dôležití a že môžu dosiahnuť uspokojenie takmer všetkých svojich potrieb, keď sa na ľudí spoľahnú.  A preto psy urobia všetko, čo je v ich silách, aby vyhoveli ľuďom a ich mozog je nastavený na tento impulz.

Psy sú fantasticky prispôsobivé, no ich chuť vyhovieť je dvojsečná zbraň. Ak chcete, aby sa pes správal ako rozmaznané dieťa, jedného dňa sa váš pes bude správať ako rozmaznané dieťa, hoci mu prirodzený inštikt hovorí niečo iné. Na jednej strane sú psy vďaka svojej túžbe vyhovieť nám ľuďom ideálnymi domácimi miláčikmi, na druhej strane im to môže spôsobiť najväčšie problémy. Keď sa psy snažia prispôsobiť ľudským túžbam, ktoré sú pre ne neprirodzené, stávajú sa nevyrovnanými.

Ak porozumiete tomu, ako funguje psí mozog, lepšie porozumiete vášmu psovi. Tiež vám to pomôže stať sa lepším vodcom svorky, lebo svojmu psovi poskytnete to, čo potrebuje na to, aby bol zdravý, šťastný a vyrovnaný.

 

Mozog vášho psa

Psí mozog potrebuje pre správne fungovanie veľké množstvo "paliva". Hoci priemerný mozog psa predstavuje asi iba 0,5 až 1 percento jeho telesnej hmotnosti, vyše 20 percent krvi pupovanej zo srdca ide práve do mozgu.

Psí mozog má na starosti vyhodnotenie a reagovanie na všetky informácie alebo signály od jednotlivých zmyslových orgánov. Zjednodušene si to môžeme predstaviť ako superdieľnicu zmyslových vnemov. Reakcie na tieto signýly sú predeterminované genetickými dispozíciami. Neznamená to ale, že psy budú na rovnaké stimuly vždy reagovať rovnako.

Atanómia psieho mozgu je podobná ako pri ostatných cicavcoch. Veľký mozog (cerebrum) kontroluje učenie, emócie a správanie. Malý mozog (cerebellum) kontroluje svaly a mozgový kmeň sa pripája na periférnu nervovú sústavu.

 

Ďalšia sieť v mozgu, nazývaná limbický systém, sa pokladá za oblasť kontrolujúcu všeobecné pamäťové funkcie.

Pes chápe svoj vlastný vzťah k okolitému svetu pomocou limbického systému, ktorý dostáva informácie od jej zmyslových orgánov - čuchu, sluchu, zraku, hmatu a chuti.  

5,0 z 5 (1x)

Recenzie

Zatvoriť
Erika H. 24. máj 2018
Užitočné rady pre milovníkov psov
Konečne normálna vražda
Robopes

Naposledy prezerané Zrušiť históriu

Krátka príručka pre majiteľa šťastného psa (Millan Cesar)