Hľadať

 Nákupný košík je prázdny.

Nakúpte za 49,00 € a máte dopravu ZDARMA
Prihlásenie
Zabudli ste heslo?

Ešte nemáte účet? Zaregistrujte sa. Registráciou získate:

  nákup bez nutnosti vypĺňania údajov
  prehľad o stave objednávok
  vernostný program

Registrácia
info@preskoly.sk
Kategórie
  Knihy beletria Spoločenské a humanitné vedy Právo, politológia, sociológia Právo Ústavné právo a štátoveda

Ústavné právo Slovenskej republiky, 2. vydanie

od Alexander Bröstl; Patrik Príbelský; Lucia Berdisová; Mária Kolíková; Slavomír Trnkócy z vydavateľstva Aleš Čeněk dot 2010

Ústavné právo Slovenskej republiky, 2. vydanie

od Alexander Bröstl; Patrik Príbelský; Lucia Berdisová; Mária Kolíková; Slavomír Trnkócy z vydavateľstva Aleš Čeněk dot 2010

Autor: Alexander Bröstl; Patrik Príbelský; Lucia Berdisová; Mária Kolíková; Slavomír Trnkócy
Vydavateľstvo: Aleš Čeněk
Rok vydania: 2010
EAN: 9788073804336
Počet strán: 424
Typ tovaru: Brožovaná väzba
Jazyk: slovenský
Rozmery: 155x230 mm
Žáner: právo
Dostupnosť: Vypredané
Bežná cena 20,48 €
Zľava: 23%
Naša cena 15,81 €

Viac o knihe Ústavné právo Slovenskej republiky, 2. vydanie (Alexander Bröstl; Patrik Príbelský; Lucia Berdisová; Mária Kolíková; Slavomír Trnkócy)

Publikácia nie je obmedzená výlučne na ústavné právo Slovenskej republiky – má oveľa širší záber. Výklad zvolený v tejto príručke vychádza z pojmu a klasifikácie ústav a pokračuje stručným a orientačným prehľadom základných línií ústavného vývoja na území Slovenskej republiky za ostatných stopäťdesiat rokov. Rozsiahla časť je venovaná základným právam a slobodám v následnosti, ktorá sa riadi systematikou Ústavy Slovenskej republiky z roku 1992. Otázky týkajúce sa jednotlivých druhov moci v kontexte modelu deľby moci sú predmetom pozornosti záverečných kapitol: po tradičných mociach je do tejto časti zaradená aj kontrolná moc spolu s prokuratúrou a verejným ochrancom práv. Sprievodným znakom publikácie sú tiež odkazy na rozhodovaciu činnosť Ústavného súdu Slovenskej republiky, najmä v spojitosti s problematikou základných práv a slobôd. Publikácia je určená predovšetkým študentom magisterského štúdia v odbore právo v rámci študijných programov tam, kde sa tieto programy týkajú ústavného práva Slovenskej republiky. Druhé vydanie učebného textu zohľadňuje zmeny ústavy, ku ktorým došlo od roku 2010 a osobitne reaguje na nový vývoj hlavne v oblasti štátneho občianstva, vzťahu ústavy a ústavných zákonov, finančnou ústavou a krízovou ústavou.

Recenzie

Zatvoriť
Krčméry: Radšej znesiem nadávky, ako mať za sebou cintorín
Krásna pani 2021

Naposledy prezerané Zrušiť históriu

Ústavné právo Slovenskej republiky, 2. vydanie (Alexander Bröstl; Patrik Príbelský; Lucia Berdisová; Mária Kolíková; Slavomír Trnkócy)