Hľadať

 Nákupný košík je prázdny.

Nakúpte za 49,00 € a máte dopravu ZDARMA
Prihlásenie
Zabudli ste heslo?

Ešte nemáte účet? Zaregistrujte sa. Registráciou získate:

  nákup bez nutnosti vypĺňania údajov
  prehľad o stave objednávok
  vernostný program

Registrácia
info@preskoly.sk
Kategórie
  Knihy beletria Rodina, zdravie a medicína Zdravý spôsob života

Doba jedová 2

od Anna Strunecká, Jiří Patočka z vydavateľstva Vydavateľstvo Príroda s.r.o. dot 2013

Doba jedová 2

od Anna Strunecká, Jiří Patočka z vydavateľstva Vydavateľstvo Príroda s.r.o. dot 2013

Autor: Anna Strunecká, Jiří Patočka
Vydavateľstvo: Vydavateľstvo Príroda s.r.o.
Rok vydania: 2013
EAN: 9788007022300
ISBN: 978-80-07-02230-0
Počet strán: 368
Typ tovaru: Brožovaná väzba
Jazyk: slovenský
Rozmery: 145x205 mm
Žáner: Zdravie a krása
Formát: A5
Vydanie: 1
Dostupnosť: Vypredané
Bežná cena 12,50 €
Zľava: 27%
Naša cena 9,11 €

Viac o knihe Doba jedová 2 (Anna Strunecká, Jiří Patočka)

Žijeme skutočne v dobe jedovej? Odpovede na túto a na mnoho ďalších otázok dávajú autori tejto pútavej, vedecky fundovanej knihy, ktorá v širokom diapazóne tém ponúka nielen zaujímavé čítanie, ale prináša aj mnoho podnetov na zamyslenie.

 

Autori Anna Strunecká a Jiří Patočka, vysoko erudovaní a medzinárodne uznávaní odborníci v oblasti biomedicíny a toxikológie, zasvätene i kriticky, pritom jasne a zrozumiteľne, píšu o škodlivých látkach v potravinách, nápojoch, kozmetike, liekoch, v potravinových doplnkoch a v životnom prostredí vôbec, ktoré reklama, médiá a neraz aj medicína odporúčajú ako zdraviu prospešné. Pod drobnohľad si zobrali aj veľmi aktuálnu tému súvisiacu s možnými rizikami očkovania, o ktorej sa v súčasnosti vedú rozsiahle polemiky. Každá kapitola je doplnená odkazmi na populárnu aj vedeckú literatúru.

 

Čitateľ tak dostáva do rúk unikátnu príručku, ktorá mu pomôže zorientovať sa v neprehľadnej oblasti ovládanej záujmami trhu a zisku a poskytne mu užitočné rady, ako sa má brániť pred mnohými zdravotnými rizikami a vyhýbať sa novodobému šarlatánstvu.Prof. RNDr. Anna Strunecká, DrSc.Má dlhoročné skúsenosti z pedagogickej práce na Karlovej univerzite. Zároveň bola riešiteľkou a spoluriešiteľkou siedmich grantových projektov zaoberajúcich sa mechanizmami vzniku patofyziologických zmien pri hematologických ochoreniach, schizofrénii, Alzheimerovej chorobe a autizmu.

 

Intenzívne sa venuje aj vedecko-náučnej publicistike so zameraním na medicínu.Prof. RNDr. Jiří Patočka, DrSc.Je profesorom toxikológie na Zdravotno-sociálnej fakulte Juhočeskej univerzity v Českých Budějoviciach. Pracuje v odbore molekulárnej biochémie, enzymológie a toxikológie extrémne jedovatých synteticky pripravených i prírodných látok a psychofarmák. Vo svojej vedeckej práci sa zameriava na biochemické mechanizmy toxických účinkov rôznych biologicky aktívnych látok a liekov, najmä v terapii Alzheimerovej choroby. Zaoberá sa aj pôsobením rôznych peptidov v procesoch učenia a pamäti.

Recenzie

Zatvoriť
Krásna pani 2021

Naposledy prezerané Zrušiť históriu

Doba jedová 2 (Anna Strunecká, Jiří Patočka)