Hľadať

 Nákupný košík je prázdny.

Nakúpte za 49,00 € a máte dopravu ZDARMA
Prihlásenie
Zabudli ste heslo?

Ešte nemáte účet? Zaregistrujte sa. Registráciou získate:

  nákup bez nutnosti vypĺňania údajov
  prehľad o stave objednávok
  vernostný program

Registrácia
info@preskoly.sk
Kategórie
  Knihy beletria Kariéra a motivačná literatúra Reklama, marketing, obchod

Najväčší obchodník na svete

od Og Mandino z vydavateľstva Citadella dot 2012 SK jazyk

7,90 € 6,17 €
Zľava: 22%

Najväčší obchodník na svete

od Og Mandino z vydavateľstva Citadella dot 2012 SK jazyk

Autor: Og Mandino
Vydavateľstvo: Citadella
Rok vydania: 2012
EAN: 9788097087562
Počet strán: 152
Typ tovaru: Brožovaná väzba
Jazyk: slovenský
Rozmery: 130x190 mm
Žáner: Obchod, reklama, marketing
ISBN: 978-80-970875-6-2
Tovar posielame do 3 pracovných dní
Objednajte dnes do 12:30 a tovar pravdepodobne odošleme vo štvrtok 13.5.2021
Bežná cena 7,90 €
Zľava: 22%
Naša cena 6,17 €

Viac o knihe Najväčší obchodník na svete (Og Mandino)

Anotácia: Každá generácia vytvára svoju "mocnú literatúru". Tento druh literatúry má schopnosť doslova zmeniť život svojho čitateľa. Osudom knihy Najväčší obchodník na svete je ovplyvniť tisíce životov.
Je tu dvetisíc rokov stará legenda o opatrovateľovi tiav Hafidovi a jeho neuhasiteľnej túžbe zlepšíť svoje nízke životné postavenie. Aby dokázal, čo v ňom je, poslal ho jeho pán, majiteľ karavány a veľký obchodník Pathros, do Betlehemapredať jediné rúcho. Hafid zlyháva a namiesto toho aby rúcho predal, zo súcitu ho daruje práve narodenému dieťaťu v jaskyni neďaleko hostinca. Hafid sa vracia ku karaváne s hanbou, sprevádza ho však žiariaca jasná hviezda nadhlavou. tento úkaz si Pathros vyloží ako znamenie bohov a dá Hafidovi desať starodávnych zvitkov, ktoré obsahujú múdrosť potrebnú na naplnenie všetkých chlapcových ambícii. Tento nadčasový príbeh uvádza aj úplný rukopis zpôvodných zvitkov. S použitím ich tajomstva úspechu sa Hafid stáva najväčším obchodníkom na svete a to, čo
pomocou nich dosiahol on, môžete s nimi dosiahnuť aj vy... pretože my všetci sme "obchodníci"... a úspech, ktorý v živote dosiahneme, veľmi závisí od otho, ako sa "predávame" iným. Nadlho si zapamätáte poslednú kapitolu knihy...
ako unavený, bohatý a úspešný Hafid, Najväčší obchodník na svete, odovzdáva desať zvitkov veľmi zvláštnemu človeku.

 

 

Kniha Najväčší obchodník na svete od Og Mandina, amerického autora, ktorého najpredávanejšou knihou sa stala práve táto kniha v originálnom názve The Greatest Salesman in the World. Kníh sa predalo okolo 50 miliónov kópií a bola preložená do viac ako dvadsaťpäť jazykov.

 

Dielo Najväčší obchodník na svete sa považuje za jednu z najpredávanejších motivačných kníh o obchode na celom svete. Táto vynikajúca kniha motivuje každého vybrať si niečo pre svoje vlastné použitie, vôbec neprekáža, že je skôr zameraná na obchod. Je takisto poučnou príručkou pre ľudí, ktorí už vzdali všetko a povedali si, že už sa nič nedá zmeniť. Najväčší obchodník na svete ich presvedčí o opaku.

 

Hlavnou postavou knihy je mladý Háfid, ktorý bol chudobný a staral sa o ťavy. Jeho veľkým snom bolo stať sa obchodníkom. Svoje prvé obchodovanie zakúsi u starého obchodníka, ktorý mu dáva rady a jednu si spomenieme aj tu:

„A najprv mi dokáž, že vydržíš život obchodníka, pretože údel, ktorý si si zvolil nie je ľahký. A čo je ešte dôležitejšie, musíš o tom presvedčiť i sám seba. Je to tak, často si odo mňa počul, že keď človek uspeje, odmena je veľká. Je však taká veľká preto, že uspeje tak málo ľudí. Mnohí podľahnú  zúfalstvu, ochabnú a neuvedomia sa, že už majú všetky nástroje potrebné na získanie veľkého bohatstva vo svojich rukách. Mnohí ďalší so strachom a obavami pozerajú na každú prekážku stojacu v ceste a považujú ju za nepriateľa, a však prekážky sú v skutočnosti priateľmi a pomocníkmi. Prekážka sú pre úspech nevyhnutné, pretože v obchode ako v každom inom povolaní prichádza víťazstvo až po mnohých bojoch a nespočetných prekážkach.“

 

Kniha Najväčší obchodník na svete je plná podobných rád, ktoré postupne z mladého Háfida urobia najlepšieho obchodníka na svete. Veľkú úlohu v jeho ceste k dosiahnutiu cieľa zohráva desať pergamenových zvitkov o úspechu. V nich sa nachádzajú všetky tajomstvá a zásady potrebné na to aby sa človek stal úspešným.

 

Úryvok z knihy:

„ Dnešok privítam z láskou v srdci. Ako to dosiahnem? Odo dneška sa budem pozerať na všetky veci s láskou a znovu sa narodím. Budem milovať slnko, pretože zohrieva moje kosti, ale budem milovať i dážď, pretože očisťuje môjho ducha. Budem milovať svetlo, pretože mi ukazuje cestu, ale budem milovať aj tmu, pretože vďaka nej vidím hviezdy. Budem vítať šťastie, pretože robí moje srdce väčším, ale znesiem aj smútok, pretože otvára moju dušu. Ocením odmenu, pretože si ju zaslúžim, ale privítam i prekážky, lebo sú pre mňa výzvou. Dnešok privítam s láskou“.

 

„Budem konať hneď. Odteraz si budem pamätať príklad svätojánskej mušky, ktorá vydáva svetlo len počas letu, len pri čine. Stanem sa svätojánskou muškou a moju žiaru bude vidno i cez deň, namiesto slnka. Nech sú ostatní ako motýle, ktoré sa pýšia svojimi krídlami, ale až do smrti sú závislé od milosrdenstva kvetov. Ja budem ako svätojánska muška a moje svetlo rozjasní svet. Budem konať hneď“.

5,0 z 5 (3x)

Recenzie

Zatvoriť
Veronika M. 24. marec 2021
Monika A. 27. december 2018
Viliam G. 24. máj 2018
Večer a ráno od Ken Follett
M. Baloghová - Druhá šanca na lásku

Naposledy prezerané Zrušiť históriu

Najväčší obchodník na svete (Og Mandino)