Hľadať

 Nákupný košík je prázdny.

Nakúpte za 49,00 € a máte dopravu ZDARMA
Prihlásenie
Zabudli ste heslo?

Ešte nemáte účet? Zaregistrujte sa. Registráciou získate:

  nákup bez nutnosti vypĺňania údajov
  prehľad o stave objednávok
  vernostný program

Registrácia
info@preskoly.sk
Kategórie
  Knihy beletria Spoločenské a humanitné vedy Pedagogika, didaktika

Didaktika

od Ivan Turek z vydavateľstva Iura Edition dot 2008

Didaktika

od Ivan Turek z vydavateľstva Iura Edition dot 2008

Autor: Ivan Turek
Vydavateľstvo: Iura Edition
Rok vydania: 2008
EAN: 9788080781989
Počet strán: 598
Typ tovaru: Pevná väzba
Jazyk: slovenský
Rozmery: 175x250 mm
Žáner: Vzdelávanie, vyučovací proces
ISBN: 978-80-8078-198-9
Dostupnosť: Vypredané
Bežná cena 16,- €
Zľava: 20%
Naša cena 12,79 €

Viac o knihe Didaktika (Ivan Turek)

Prvé vydanie!!!

Publikácia je zameraná na hlavné prvky systému didaktiky: ciele výučby; osobnosť žiaka; osobnosť učiteľa; didaktické zásady; učivo, kurikulum, štandardy; metódy, organizačné formy i materiálne prostriedky výučby; skúšanie a hodnotenie žiakov; moderné koncepcie výučby; kvalita výučby. V publikácii sa uvádzajú mnohé inovácie v oblasti didaktiky, napr. dôsledky globalizácie na výchovu a vzdelávanie, učebné štýly a rozvíjanie spôsobilosti žiakov učiť sa, návrh štandardov pre učiteľov, tvorivosť v práci učiteľa, kurikulum, štandardy, kľúčové kompetencie, výchova žiakov k podnikavosti, európska dimenzia vzdelávania, metódy rozvoja kritického a tvorivého myslenia žiakov, moderné trendy v skúšaní a hodnotení žiakov, niektoré progresívne koncepcie výučby, napr. konštruktivizmus, autentické vyučovanie, elektronické vzdelávanie, mozgovokompatibilné učenie.

V úvode každej kapitoly sú uvedené konkrétne ciele štúdia kapitoly, ktorých mieru dosiahnutia si čitateľ môže overiť vyriešením autodidaktického testu. V závere každej kapitoly sú uvedené úlohy a námety na premýšľanie, ktoré možno využiť aj ako témy projektov alebo seminárnych prác.

V porovnaní s prvým vydaním publikácie došlo v obsahu k niektorým zmenám, najmä v súvislosti s prijatím zákonov Národnej rady SR vzťahujúcich sa na školstvo (zákon o výchove a vzdelávaní, zákon o pedagogíckých zamestnancoch a odborných zamestnancoch, zákon o odbornom vzdelávaní a výchove).

Publikácia je určená najmä učiteľom základných a stredných škôl, ako aj študentom učiteľských odborov na vysokých školách.

Recenzie

Zatvoriť
Sny - A. Heretik
Hnev - Arpád Soltész

Naposledy prezerané Zrušiť históriu

Didaktika (Ivan Turek)