Hľadať

 Nákupný košík je prázdny.

Nakúpte za 49,00 € a máte dopravu ZDARMA
Prihlásenie
Zabudli ste heslo?

Ešte nemáte účet? Zaregistrujte sa. Registráciou získate:

  nákup bez nutnosti vypĺňania údajov
  prehľad o stave objednávok
  vernostný program

Registrácia
info@preskoly.sk
Kategórie
  Učebnice, slovníky Cudzí jazyk Nemecký jazyk JA! Nemčina - Nová maturita

JA! Nemčina – nová maturita – vyššia úroveň (B2) + CD

od Slávka Porubská, Katarína Psicová z vydavateľstva Enigma Publishing s.r.o. dot 2013

 • JA! Nemčina – nová maturita – vyššia úroveň (B2) + CD (Slávka Porubská, Katarína Psicová)
 • JA! Nemčina – nová maturita – vyššia úroveň (B2) + CD (Slávka Porubská, Katarína Psicová)
 • JA! Nemčina – nová maturita – vyššia úroveň (B2) + CD (Slávka Porubská, Katarína Psicová)
10,- € 8,30 €
Zľava: 17%

JA! Nemčina – nová maturita – vyššia úroveň (B2) + CD

od Slávka Porubská, Katarína Psicová z vydavateľstva Enigma Publishing s.r.o. dot 2013

Autor: Slávka Porubská, Katarína Psicová
Vydavateľstvo: Enigma Publishing s.r.o.
Rok vydania: 2013
EAN: 9788081330193
Počet strán: 336
Typ tovaru: Brožovaná bez prebalu, lesklá
Jazyk: nemecký
Rozmery: 158x235 mm
Žáner: ine
ISBN: 978-80-8133-019-3
Tovar posielame do 10 dní
Objednajte dnes a tovar pravdepodobne odošleme v pondelok 14.12.2020
Bežná cena 10,- €
Zľava: 17%
Naša cena 8,30 €

Viac o knihe JA! Nemčina – nová maturita – vyššia úroveň (B2) + CD (Slávka Porubská, Katarína Psicová)

Nová učebnica JA! Nemčina – nová maturita – vyššia úroveň (B2) + CD vyšla na základe veľkého úspechu základnej úrovne JA! Nemčina - nová maturita - základná úroveň + 2 CD. Nemčina – nová maturita – vyššia úroveň (B2) + CD skvelá pomôcka pre maturantov, ktorí maturujú z nemeckého jazyka z vyššej úrovni B2.

 

JA! Nemčina – nová maturita – vyššia úroveň (B2) + CD  je zbierka testových úloh, vďaka ktorým sa maturanti môžu testovať a tak pripravovať na maturitu podľa nárokov európskeho referenčného rámca. Zbierka je vypracovaná pre žiakov, ktorí sú z nemeckého jazyka na úrovni B2.

 

Učebnica obsahuje aj kľúč s riešeniami pre kontrolu správnosti riešení. Testové úlohy sú orientované na štyri základné jazykové zručnosti, a to čítanie, počúvanie s porozumením, písanie a hovorenie. Priložené CD obsahuje nahrávky textov pre úlohy na počúvanie. Zbierka ďalej obsahuje aj vzory príkladov foriem písomného prejavu.

 

Úlohy boli vytvorené z autentických textov, preto slovná zásoba v niektorých prípadoch presahuje rámec slovnej zásoby maturanta. Neznáma slovná zásoba však nie je prekážkou pri vypracovávaní úloh, pretože cieľom je porozumenie celkovej výpovede textu. 

 

Domnievame sa, že znalosť typológie cvičení umožní študentom odbúrať časť skúškového stresu a zvýšiť úspešnosť pri riešení úloh. V cvičebnici sú však kvôli prehľadnosti testy zostavené monotematicky, pričom maturitné testy obsahujú úlohy z rôznych tematických okruhov.

 

Typológia úloh:

 

Typológia testových úloh sa opiera o exemplifikačné úlohy Katalógu cieľových požiadaviek a o testy Monitoru. Testy v zbierke sú usporiadané do 25 tematických jednotiek. Monotematické usporiadanie sme zvolili s cieľom dať študentom možnosť zopakovať si, príp. rozšíriť si slovnú zásobu k stanoveným témam. Pri práci so zbierkou môžete teda použiť hotové testové sady alebo na dosiahnutie simulácie reálneho stavu pri písaní maturitných testov je možné úlohy na jednotlivé zručnosti skombinovať do nového testu, ktorý obsahuje viaceré témy.

 

Oprava testov a hodnotenie:

 

Na vypracovanie jednotlivých častí testu, tzn. Sprachbausteine und Wortschatz (Jazykové štruktúry a slovná zásoba), Leseverstehen (Čítanie s porozumením) a Hörverstehen (Počúvanie s porozumením) má študent 45 minút. Bolo by však užitočné tento čas skrátiť na 40 minút, pretože odpovede bude pri maturitnej skúške treba ešte preniesť na odpoveďový hárok.

 

◆ Jazykové štruktúry a slovná zásoba (40 bodov)

V časti zbierky, ktorá je zameraná na precvičenie slovnej zásoby a gramatických javov v kontexte, sa vyskytujú  úlohy s voľbou odpovede z viacerých možností a úlohy na dopĺňanie vynechaných slov. Za každú správnu odpoveď študent získava 1 bod.

 

 ◆Čítanie s porozumením (40 bodov)

Čítanie s porozumením obsahuje úlohy s voľbou odpovede z viacerých možností, priraďovacie a doplňovacie úlohy. Nie je dôležité rozumieť každému slovu, ktoré sa vyskytuje v texte, ale porozumieť celkovej výpovedi textu, resp. vyhľadať kľúčové informácie. Každá správna odpoveď je hodnotená 2 bodmi.

 

 ◆Počúvanie s porozumením (20/30 bodov)

Ku každej tematickej jednotke máte na priloženom CD k dispozícii jednu nahrávku, na ktorú sa viažu dve úlohy. Striedajú sa úlohy s voľbou odpovede z viacerých možností, priraďovacie a doplňovacie úlohy. Správne riešenie je hodnotené 2 bodmi. Čas na vypracovanie všetkých úloh tejto časti je 45 minút.

 

 ◆Písanie (40 bodov)

Časť venovaná nácviku písomného prejavu obsahuje úlohy so zadaním v piatich bodoch, ku ktorým sa má študent vyjadriť. V niektorých prípadoch sú doplnené vizuálnym alebo textovým podnetom. Študent má zvládnuť tieto formy písomného vyjadrenia:

 • osobný list
 • formálny (úradný) list
 • list čitateľa redakcii (v ktorom má sformulovať a odôvodniť svoje stanovisko k určitému spoločenskému problému alebo javu)
 • opis
 • rozprávanie
 • príspevok pre školský časopis

Hodnotenie vychádza zo štyroch kritérií, ktoré sa zhodujú s kritériami hodnotenia stanovenými Štátnym pedagogickým ústavom. Tieto sú k dispozícii na školách, príp. na www.statpedu.sk. Hodnotí sa:

 • adekvátnosť obsahu a rozsahu,
 • členenie a nadväznosť textu,
 • použitá slovná zásoba,
 • gramatická a ortografická správnosť.

Zručnosť písania je hodnotená zvlášť. Maximálny bodový zisk je 5 bodov za každé zo stanovených kritérií, teda 20 bodov. Celkový dosiahnutý výsledok je treba ešte vynásobiť dvomi, aby maximálny počet bodov aj pri zručnosti písanie zodpovedal 40 bodom. Z bodového zisku sa vyhodnotí percentuálna úspešnosť.

 

 ◆Hovorenie

Časť hovorenie sa dá použiť na nácvik, ako aj testovanie zručnosti hovorenia. Na samotnej skúške študent plní tri úlohy. V prvej úlohe (Bild/Textimpuls) má študent opísať obrázok, prípadne opísať a porovnať viac obrázkov. V rámci tejto úlohy môže reagovať na prečítaný krátky text, graf a pod. V druhej úlohe (Gespräch zum Thema) sa voľne vyjadruje k téme podľa zadania. V tretej úlohe (Situation) objasňuje situáciu, hrá danú rolu podľa zadania (Rollenspiel), diskutuje o tom, ako by reagoval v danej situácii a pod. Študent sa na ústnu skúšku pripravuje 20 minút a opovedá ďalších 20 minút, pričom v prvej úlohe odpovedá 5 minút, v druhej 10 minút a v tretej 5 minút. Keďže tretia úloha môže mať rôzne podoby (Situation, Rollenspiel...), do našej cvičebnice sme pre efektívnejší nácvik zručnosti hovorenia zaradili štyri úlohy.

Ďalšie informácie o maturitnej skúške môžete získať na internetovej stránke Štátneho pedagogického ústavu www.statpedu.sk.

Cvičebnica Nemčina – maturita – vyššia úroveň (B2) je vhodná na prácu v triede i na individuálne štúdium. Veríme, že sa pre Vás stane praktickou pomôckou a uľahčí Vám prípravu na maturitnú skúšku.

 

Inhalt (Obsah):

Úvod
Familie 1.
Kunst und Kultur 2.
Sport 3.
Wohnen 4.
Einkäufe und Dienstleistungen 5.
Gesundheit und der menschliche Körper 6.
Reisen 7.
Schule und Studium 8.
Beruf und Arbeit 9.
Zwischenmenschliche Beziehungen 10.
Mensch und Natur 11.
Wissenschaft und Technik 12.
Mensch und Gesellschaft 13.
Kommunikation und Sprache 14.
Massenmedien 15.
Jugend und ihre Welt 16.
Essen und Trinken 17.
Lebensstil und Freizeit 18.
Multikulturelle Gesellschaft 19.
Städte und Orte 20.
Mode und Kleidung 21.
Bücher und Lesekultur 22.
Vorbilder und Idole 23.
Deutschsprachige Länder 24.
Slowakei 25.
Lösungen
Musterstücke für die Fertigkeit Schreiben
Transkription der Hörtexte
Quellenverzeichnis

Recenzie

Zatvoriť
Sasková - Unesená
Marek Vagovič - Vlastnou Hlavou 2

Naposledy prezerané Zrušiť históriu

JA! Nemčina – nová maturita – vyššia úroveň (B2) + CD (Slávka Porubská, Katarína Psicová)