Nákupný košík je prázdny.

Nakúpte za 49,00 € a máte dopravu ZDARMA
Prihlásenie
Zabudli ste heslo?
Ešte nemáte účet? Zaregistrujte sa. Registráciou získate:

  nákup bez nutnosti vypĺňania údajov
  prehľad o stave objednávok
  vernostný program

Registrácia
02 / 44 633 762
Kategórie
  Knihy beletria Náboženstvo a filozofia Ostatné

Sila prítomného okamihu - Základné teórie, meditácie a cvičenia

od Eckhart Tolle z vydavateľstva Eastone s.r.o. 2011 SK jazyk

Sila prítomného okamihu - Základné teórie, meditácie a cvičenia

od Eckhart Tolle z vydavateľstva Eastone s.r.o. 2011 SK jazyk

Autor: Eckhart Tolle
Vydavateľstvo: Eastone s.r.o.
Rok vydania: 2011
Rok poslednej dotlače: august, 2014
EAN: 9788081091865
Počet strán: 128
Typ tovaru: Brožovaná bez prebalu, lesklá
Jazyk: slovenský
Rozmery: 130x195 mm
Žáner: Ezoterika
Formát: A5
ISBN: 978-80-8109-186-5
Dostupnosť: Vypredané
Bežná cena 8,99 €
-21%
Naša cena 7,13 €
Strážiť produkt Pridať do zoznamu

Viac o knihe Sila prítomného okamihu - Základné teórie, meditácie a cvičenia (Eckhart Tolle)

Kniha Sila prítomného okamihu už krátko po svojom vydaní dokázala, že je jednou z najvýznamnejších duchovne zameraných kníh súčasnosti.
Zoznamuje nás s konkrétnymi krokmi a jasnými pravidlami, ktoré nám ukazujú, ako môžeme dosiahnuť „stav milosti, jednoduchosti a ľahkosti“. Ten sa dostaví, keď umlčíme svoje myšlienky a uvidíme svet okolo nás v prítomnej chvíli.
Sila prítomného okamihu – základné teórie, meditácie a cvičenia predstavuje dôsledne vybranú sériu výňatkov z knihy Sila prítomného okamihu a ponúka tieto cvičenia a pravidlá priamo. Čítajte túto knihu pomaly alebo ju len otvorte na ktorejkoľvek strane, rozjímajte o jej slovách a objavíte – možno ihneď a možno neskôr – niečo, čo vám doslova zmení život. Nájdete v sebe silu a schopnosť zmeniť a pozdvihnúť celý svoj svet. Jediné, čo musíte urobiť, je plne prijať túto chvíľu. Vtedy budete prežívať každý okamih s ľahkosťou, zmierený so sebou samým.

 

 

Ukážka z knihy: Sila prítomného okamihu

 

OSVIETENIE: POVZNESENIE SA NAD MYSLENIE

 

Kým vyrastáte, vytvárate si podľa osobných a kultúrnych okolností, ktoré vás obklopujú, mentálny obraz o tom, kým ste. Tomuto iluzórnemu ja môžeme hovoriť ego. Pozostáva z aktivity mysle a pri živote ho udržuje neustále premýšľanie. termín ego predstavuje pre rôznych ľudí rozličné veci, v mojom prípade je to obraz falošnéo ja, ktoré vzniká nevedomým stotožnením sa s mysľou.

Pre ego prítomnosť sotve existuje. Dôležité sú preň len budúcnosť a minulosť. Toto dokonalé prevracanie pravdy vysvetľuje, prečo je naša myseľ v tomto stave nefunkčná. Ego sa neprestajne snaží udržiavať pri živote minulosť, pretože kým ste bez svojej minulosti? Neustále sa projektuje aj do budúcnosti, aby si tak zaistilo vlastné prežitie a našslo určitý druh oslobodenia či naplnenia. Vraví: "Jedného dňa, keď sa stane to a to, budem v poriadku, šťastný, budem mať pokoj."

Dokonca aj keď sa zdá, že sa ego zaoberá prítomnosťou, v skutočnosti prítomnosť nevidí. Vidí u skreslene, pretože sa na ňu díva očami minulosti alebo redukuje prítomnosťi ba na prostriedok na dosiahnutie nejakého budúceho cieľa. Pozorujte svoju myseľ a zistíte, že funguje práve takto. Prítomný okamih je kľúčom k oslobodeniu. No pokiaľ sa stotožňujete so svojou mysľou, prítomný okamih nenájdete.

Osvietenie znamená povznesenie sa nad myslenie.

V stave osvietenia stále využívate svoju myseľ, keď ju potrebujete, no využívate ju omnoho koncentrovanejšie a efektívnejšie ako predtým. Používate ju praktickejšie, pritom ste však oslobodení od nedobrovoľného vnútorného monológu a zažívate vnútorný pokoj.

Ak svoju myseľ využívate zvlášť vtedy, keď sa potrebujete dostať k nejakému tvorivému riešeniu, oscilujete medzi myslením a pokojom, medzi mysľlou a stavom bez myšlienok. V stave bez myšlienok máte vedomie aj bez myslenia. Jedine tak môžete myslieť tvorivo, pretože len vtedy má vaša myseľ skutočnú silu. No pokiaľ je osamotená a nie je prepojená so širším vedomím, ľahko sa stane neúrodnou, šialenou a deštruktívnou.

 

EMÓCIE: REAKCIA TELA NA MYSEĽ

 

Pre mňa myselnie nie je len myslenie. Zahŕňa v sebe aj emócie a všetky podvedomé vzory správania. keď sa telo stretáva s mysľou, vznikajú emócie. Sú reakciou tela na myseľ - alebo ich môžeme považovať za odraz mysle v tele... 

 

 

Recenzie

Zatvoriť
Súboj s láskou
Chceš urobiť "vodičák"?

Naposledy prezerané Zrušiť históriu

Sila prítomného okamihu - Základné teórie, meditácie a cvičenia (Eckhart Tolle)