Nákupný košík je prázdny.

Nakúpte za 49,00 € a máte dopravu ZDARMA
Prihlásenie
Zabudli ste heslo?
Ešte nemáte účet? Zaregistrujte sa. Registráciou získate:

  nákup bez nutnosti vypĺňania údajov
  prehľad o stave objednávok
  vernostný program

Registrácia
info@preskoly.sk
Kategórie
  Knihy beletria Rodina, zdravie a medicína Klasická medicína

Alkohologie v soudním lékařství

od Ľubomír Straka; Miroslav Hirt; František Novomeský; Jozef Krajčovič; Františe... z vydavateľstva Ing. Martin Farkaš, KD Osveta 2011 CS jazyk

Alkohologie v soudním lékařství

od Ľubomír Straka; Miroslav Hirt; František Novomeský; Jozef Krajčovič; Františe... z vydavateľstva Ing. Martin Farkaš, KD Osveta 2011 CS jazyk

Autor: Ľubomír Straka; Miroslav Hirt; František Novomeský; Jozef Krajčovič; Františe...
Vydavateľstvo: Ing. Martin Farkaš, KD Osveta
Rok vydania: 2011
EAN: 9788080633677
Počet strán: 184
Typ tovaru: Pevná väzba, imitácia kože
Jazyk: český
Rozmery: 154x210x15 mm
ISBN: 978-80-8063-367-7
Dostupnosť: Vypredané
Naša cena 9,84 €
Strážiť produkt Pridať do zoznamu

Viac o knihe Alkohologie v soudním lékařství (Ľubomír Straka; Miroslav Hirt; František Novomeský; Jozef Krajčovič; Františe...)

V súvislosti s rozvojom soudnolekárskej vedy a moderných laboratórnych technológií sa u nás i vo svete zhromaždil značný objem poznatkov nielen o účinkoch alkoholických nápojov na človeka, ale aj o súdobých metódach detekcie etanolu v rôznych tkanivách ľudského tela. Pri hlbšom prieniku do dnes už samostatnej vedeckej disciplíny - forenznej alkohológie - bádateľ rýchlo zistí existenciu informácií neraz roztrieštených, neucelených či dokonca vzájomne antagonistických.
Kolektív pracovníkov Ústavu súdneho lekárstva a medicínskych expertíz Jesseniovej lekárskej fakulty Univerzity Komenského a Univerzitnej nemocnice v Martine, v spolupráci s pracovníkmi Ústavu súdneho lekárstva Lekárskej fakulty Masarykovej univerzity v Brne, vedomý si týchto skutočností, vzal na seba dosť neľahká úloha: roztriediť, systematizovať a epikriticky vyhodnotiť dostupné poznatky o alkohole, jeho variantoch, o biotransformácii tejto látky v ľudskom tele, či o možnostiach exaktného laboratórneho vyšetrovania biologických materiálov a kritického posudzovania stupňa ovplyvnenia živého subjektu touto látkou. Dlhoročné skúsenosti oboch pracovísk vo vyšetrovaní a posudzovaní stavov ovplyvnených požitým alkoholom autori konfrontovali s poznatkami svetovej literatúry v nádeji, že súbor takto získaných poznatkov či názorových rovín, zhmotnený v predkladanej monografii, pomôže k lepšej orientácii v uvedenej problematike nielen súdnym lekárom, ale i psychológom, psychiatrom, lekárom iných medicínskych odvetví, príslušníkom Polícia ČR a iných zložiek štátnej moci, ktoré majú účasť a záujem na represiu alkoholizmu a následkov jeho konzumácie, či už v rovine medicínskej alebo právnej.

Recenzie

Zatvoriť
Velka kniha uloh pre skolkarov
O malom sedmospacovi, ktory sa nebal tmy

Naposledy prezerané Zrušiť históriu

Alkohologie v soudním lékařství (Ľubomír Straka; Miroslav Hirt; František Novomeský; Jozef Krajčovič; Františe...)