Hľadať

 Nákupný košík je prázdny.

Nakúpte za 49,00 € a máte dopravu ZDARMA
Prihlásenie
Zabudli ste heslo?

Ešte nemáte účet? Zaregistrujte sa. Registráciou získate:

  nákup bez nutnosti vypĺňania údajov
  prehľad o stave objednávok
  vernostný program

Registrácia
info@preskoly.sk
Kategórie
  Učebnice, slovníky Cudzí jazyk Francúzsky jazyk Francúzska konverzácia

Kľúč do sveta - francúzština

od Ladislav Trup z vydavateľstva Kniha - Spoločník dot 2003

6,61 € 4,84 €
Zľava: 27%

Kľúč do sveta - francúzština

od Ladislav Trup z vydavateľstva Kniha - Spoločník dot 2003

Autor: Ladislav Trup
Vydavateľstvo: Kniha - Spoločník
Rok vydania: 2003
EAN: 9788088814313
ISBN: 80-88814-31-6
Typ tovaru: Viazané knihy
Jazyk: slovenský
Rozmery: 105x145 mm
Žáner: Jaz.a vzdel.liter
Formát: A6
Vydanie: 1
Tovar posielame do 3 pracovných dní
Objednajte dnes do 12:30 a tovar pravdepodobne odošleme v utorok 2.3.2021
Bežná cena 6,61 €
Zľava: 27%
Naša cena 4,84 €

Viac o knihe Kľúč do sveta - francúzština (Ladislav Trup)

Táto príručka je určená predovšetkým slovenským používateľom, ktorí sa dostanú do krajín, kde sa hovorí po francúzsky. Umožní im zorientovať sa v bežných jazykových situáciách, do ktorých sa ako turisti dostanú. Základnou osou vybraných tematických okruhov je teda človek v rôznych životných situáciách či okolnostiach, s ktorými sa môže bežne stretnúť vo frankofónnom prostredí, prípadne v styku s ľuďmi z týchto oblastí. Príručka nemá didaktický charakter, jej zámerom nie je naučiť sa jazyk s jeho morfologickou a syntaktickou štruktúrou. Celá práca je koncipovaná na báze slovenčiny ako východiskového jazyka a vychádza z predpokladaných situácií, v ktorých sa slovenský turista môže vo frankofónnom prostredí ocitnúť a potrebuje nadviazať aspoň základnú komunikáciu. 

Okrem kapitoly o výslovnosti francúzskych hlások je príručka rozvrhnutá do 12 tematických okruhov, z ktorých niektoré sa ešte ďalej členia na podkapitoly. Základom každého okruhu sú výroky, ale najmä situačné otázky, ktoré slovenský turista kladie imaginárnemu francúzskemu partnerovi. Tieto výpovede však často nebývajú presnými a doslovnými prekladmi; ide o vyjadrenie tej istej myšlienky typickým hovorovým spôsobom slovenským, a naopak, francúzskym, pričom tieto sa neraz od seba diametrálne líšia. Uprednostnili sme teda ekvivalenty a nie doslovné preklady. 

Pri výbere jednotlivých viet sme sa snažili zachytiť tie výpovede, ktoré formuluje sám používateľ. Nezahrnuli sme preto odpovede, ktoré môže, ale nemusí dávať francúzsky predavač, sprievodca, letuška, lekár a pod. Niektoré vety (ale aj slová, zvraty a pod.) sa opakujú z príčin praktických, ale aj čisto jazykových, keď príslušná lexikálna jednotka môže v rôznych situáciách a kontextoch nadobúdať aj rôzne konotačné (sprievodné) komponenty, významy či odtiene. Súčasťou každého tematického okruhu je výberový slovensko-francúzsky slovníček. Ide v podstate o slová a zvraty používané v rámci daného okruhu. Je pochopiteľné, že obmedzenému rozsahu celej príručky je prispôsobený aj výber lexikálnych jednotiek.

Recenzie

Zatvoriť
Dominik Dán - V tieni
Šikmý kostel 2

Naposledy prezerané Zrušiť históriu

Kľúč do sveta - francúzština (Ladislav Trup)