Hľadať

 Nákupný košík je prázdny.

Nakúpte za 49,00 € a máte dopravu ZDARMA
Prihlásenie
Zabudli ste heslo?

Ešte nemáte účet? Zaregistrujte sa. Registráciou získate:

  nákup bez nutnosti vypĺňania údajov
  prehľad o stave objednávok
  vernostný program

Registrácia
02 / 44 633 762
Kategórie
  Učebnice, slovníky Vysoké školy Ekonomická literatúra Manažment

Základy manažmentu

od Mikuláš Sedlák z vydavateľstva Iura Edition dot 2009 CS jazyk

Základy manažmentu

od Mikuláš Sedlák z vydavateľstva Iura Edition dot 2009 CS jazyk

Autor: Mikuláš Sedlák
Vydavateľstvo: Iura Edition
Rok vydania: 2009
EAN: 9788080781934
Počet strán: 310
Typ tovaru: Pevná väzba
Jazyk: český
Rozmery: 150x210 mm
Škola: Vysoké školy
Žáner: ine
ISBN: 978-80-8078-193-4
Dostupnosť: Vypredané
Bežná cena 13,11 €
-14%
Naša cena 11,30 €

Viac o knihe Základy manažmentu (Mikuláš Sedlák)

Autor vychádza z premisy, že základom súčasnej spoločnosti sú organizácie určené efektívne plniť rôzne špecifické ciele. Môžu ich dosiahnuť len využívaním poznatkov moderného manažmentu. Keďže rozhodujúcimi faktormi jeho formovania ako vednej disciplíny sú industrializácia a uplatňovanie národnej, resp. regionálnej kultúry v manažmente, aj tieto témy sú predmetom pozornosti v učebnici. Spôsob kombinácie týchto faktorov či podmienok determinuje existenciu dvoch základných systémov manažmentu vo svete, ktoré sa v nej definujú. S nimi súvisí charakteristika komparatívneho manažmentu.

Autor analyzuje vznik a vývoj hlavných koncepcií západného manažmentu, ktoré sú východiskom ich uplatňovania na Slovensku. Proces manažmentu chápe ako komplexný, viacdimenzionálny systém, čiže ako syntézu manažérskych funkcií, rozhodovania a informačného procesu. Z manažérskych funkcií, ktoré sú jadrom manažmentu, je stredom pozornosti plánovanie, najmä strategické plánovanie, organizovanie a v rámci neho organizačná štruktúra, vedenie ľudí, čo je dôležité pre rastúcu úlohu ľudských zdrojov, a kontrola. Vzhľadom na „dospelosť“ industriálnej spoločnosti a jej prechod do novej etapy civilizácie pripadá veľká úloha manažérom. Autor uzatvára svoje dielo časťou venovanou subjektom manažmentu.

Publikácia je určená pre študentov Vysokej školy ekonómie a manažmentu verejnej správy v Bratislave. Vďaka komplexnosti a originálnosti môže poslúžiť aj študentom iných fakúlt ekonomického zamerania. Mnoho poznatkov pre svoj profesionálny rozvoj v nej nájdu praktizujúci manažéri.

Recenzie

Zatvoriť
Lilin sľub od Liliy Ebert a Dov Forman
OBJAVTE VESMÍR s interaktívnou sadou

Naposledy prezerané Zrušiť históriu

Základy manažmentu (Mikuláš Sedlák)