Hľadať

 Nákupný košík je prázdny.

Nakúpte za 49,00 € a máte dopravu ZDARMA
Prihlásenie
Zabudli ste heslo?

Ešte nemáte účet? Zaregistrujte sa. Registráciou získate:

  nákup bez nutnosti vypĺňania údajov
  prehľad o stave objednávok
  vernostný program

Registrácia
02 / 44 633 762
Kategórie
  Knihy beletria Náboženstvo a filozofia Kresťanstvo

Ježiš a súčasnosť

od Karol Nandrásky z vydavateľstva Kvetuša Dašková Vydavateľstvo Q111 dot 2010

Ježiš a súčasnosť

od Karol Nandrásky z vydavateľstva Kvetuša Dašková Vydavateľstvo Q111 dot 2010

Autor: Karol Nandrásky
Vydavateľstvo: Kvetuša Dašková Vydavateľstvo Q111
Rok vydania: 2010
EAN: 9788089092574
ISBN: 978-80-89092-57-4
Počet strán: 420
Typ tovaru: Pevná väzba bez prebalu, matná
Jazyk: slovenský
Rozmery: 164x235x26 mm
Žáner: Ezoterika, duchovné náuky
Vydanie: 1
Dostupnosť: Vypredané
Bežná cena 11,55 €
Zľava: 28%
Naša cena 8,36 €

Viac o knihe Ježiš a súčasnosť (Karol Nandrásky)

Dvetisíc rokov od narodenia rátajú kresťania letopočet aj vek cirkvi. Tá sa narodila z učenia Ježiša, hlásajúceho lásku - k Bohu aj človeka k človeku. Bol teda kritikom akejkoľvek formy nelásky a z toho vyplývajúcich činov útlaku, násilia, nerovnosti. Bol vlastne rebel a ako taký nevyhovoval ani židovským svetským i náboženským hodnostárom, ani rímskym utláčateľom, čo vládli nad Židmi. Preto ho bolo treba zlikvidovať, preto ho popravili vtedajšou popravnou metódou Rimanov - ukrižovaním.
Na základe Ježišovho učenia sa z lona židovstva vylúpla skupina jeho nasledovníkov a vznikla kresťanská cirkev. Žije síce dvetisíc rokov, ale veľmi skoro opustila Ježišove zásady a vymenila lásku za hrozby, zákazy a príkazy a vytvorila učenie o tom, že Boh obetoval svojho syna, aby vykúpil ľudí od hriechov i o tom, že hriešnici budú pri poslednom súde odsúdení k posmrtnému, nikdy nekončiacemu utrpeniu a mukám, kým zbožní a poslušní budú mať život večný v nebi.
Autor tejto knihy pôsobil štyridsaťpäť rokov ako profesor biblických textov na Evanjelickej bohosloveckej fakulte. Je vynikajúcim znalcom Starého i Nového zákona a je v istom zmysle tiež burič. Búri sa proti dogmatizmu a meravosti cirkví, poukazuje na ich škodlivosť, tak ako Ježiš vyzýva k spravodlivosti a láske a zároveň poukazuje na užívanie si života dnešných "farizejov" a "zákonníkov", na pokrytectvo, na útlak chudobných - jednotlivcov i celých etník. Kniha Ježiš a súčasnosť je rozsiahle dielo, autor rozoberá tému z najrôznejších uhlov, jeho úvahy a myšlienky sa rozprestierajú do šírky a prenikajú do skutočne do veľkých hĺbok. Avšak nielen kritizuje, ale pomáha ľuďom nájsť obnovené postoje a prístupy k Ježišovi a jeho učeniu.

Recenzie

Zatvoriť
Spievankovo Angličanina
Behanie od A po Z

Naposledy prezerané Zrušiť históriu

Ježiš a súčasnosť (Karol Nandrásky)